olčatko

Změna trvalého bydliště

Podle jaké vyhlášky a nebo zákona se upravuje přihlášení k trvalému pobytu,když pronajímatel neumožňuje uzavřít nájemní smlouvu na dobu neurčitou?Je možné se trvale přihlásit na obecním,nebo městském úřadě?
Doplňuji:
Děkuji za odpověď,ale potřebuji vědět podle jakého zákona či vyhlášky to platí, abych se mohl o ně opřít.Na matrice Městského úřadu v Rumburku mi úřednice tvrdí,že to nelze.

Nejlepší odpověď
lola

Pokud nemáš jinou možnost,třeba přihlásit se k trv.pobytu třeba u rodičů,i když tam nebydlíš,tak se můžeš samozřejmě přihlásit na úřad. Na googlu si napiš změna trvalého pobytu a tam ti vyskočí stránka finance.cz,kde bys mohl najít odpověď. Baby na úřadech jsou někdy protivné semetriky.

Další odpovědi
Bičiště

Přihlášení k trvalému pobytu upravuje zákon č. 133/2000 Sb. o evidenci obyvatelstva a rodných číslech.Trvalé bydliště musí mít každý občan. Místo trvalého pobytu si občan dle tohoto zákona volí, a to podle toho kde bydlí, kde se dlouhodobě zdržuje, kde má rodinu nebo zaměstnání. Volba trvalého bydliště s délkou nájemní smlouvy nesouvisí. K trvalému bydlení není třeba souhlasu majitele bytu, jelikož z přihlášení se k trvalému pobytu nevyplývají žádná práva k tomuto obydlí. Zákon 133/2000 Sb., zrušil institut přechodného bydliště. Tento pojem již právní řád nepoužívá. Při změně trvalého bydliště je třeba vyměnit i občanský průkaz. Přihlášení se na městském nebo obecním úřadě je až poslední možnost, úřad může zkoumat důvody přihlášení.