Jak je to s trvalým pobytem v nájmu na dobu určitou?

Vím, že podle zákona 133/2000 Sb. paragrafu 10 se nájemce může v pronajímaném bytě přihlásit k trvalému pobytu na základě nájemní smlouvy. Pokud se ale někdo na základě nájemní smlouvy na dobu určitou přihlásí k trvalému pobytu, je mu tento pobyt po vypršení smlouvy zrušen?

Odpovědi
anonym

tak číhni ještě na § 12 odst.1 písm. c) a souběžně odst. 2

§ 12
Zrušení údaje o místu trvalého pobytu
(1) Ohlašovna rozhodne o zrušení údaje o místu trvalého pobytu,

  1. byl-li zápis proveden na základě pozměněných, neplatných nebo padělaných dokladů nebo nepravdivě nebo nesprávně uvedených skutečností,
  2. byl-li objekt, na jehož adrese je občan hlášen k trvalému pobytu, odstraněn nebo zanikl nebo je podle zvláštních právních předpisů nezpůsobilý k užívání za účelem bydlení, nebo
  3. zaniklo-li užívací právo občana k objektu nebo vymezené části objektu, jehož adresa je v evidenci obyvatel uvedena jako místo trvalého pobytu občana a neužívá-li občan tento objekt nebo jeho vymezenou část.

(2) Ohlašovna rozhodne o zrušení údaje o místě trvalého pobytu podle odstavce 1 písm. c) jen na návrh vlastníka objektu nebo jeho vymezené části nebo na návrh oprávněné osoby uvedené v § 10 odst. 6 písm. c). Navrhovatel je v takovém případě povinen existenci důvodů uvedených v odstavci 1 písm. c) ohlašovně prokázat.
(3) Zrušení údaje o místu trvalého pobytu se uvede v informačním systému.