georga

Trvalé bydliště nebo přechodné?

Máme trvalé bydliště v domě,které patří s.r.o., nyní se chceme odstěhovat ( pro vysoké nájemné) do rodinného domku jako podnájemníci. Kde si máme nahlásit trvalé bydliště?A přechod­né?

Nejlepší odpověď
standa

´Přechodné bydliště´ se už nikam nezaznamenává, tento typ „pobytu“ již byl dávno zrušen.

Zajděte si na obecní úřad (s rozšířenou působností) v místě zmiňovaného rodinného domku a zde oznamte změnu trvalého pobytu. Budete potřebovat nájemní smlouvu a možná *) i souhlas vlastníka doma o záznamu trvalého pobytu v sídle jeho nemovitosti.

*) některým úřadům stačí, když předložíte nájemní smlouvu

Rozi

a pro přechodné řešní došlé korespondence na dřívější adresu můžete využít dosílku, nebo při častějších změnách bydlení si zřiďte jednu adresu jako kontaktní na www.pobox24.cz, bude vám tam chodit cokoli a nemusíte nikam uvádět, poštovní schránka pobox24 BASIC, kde se momentálně na území ČR nebo i mimo ČR nacházíte. jedna skutečná adresa na trvalo.