Cascada

Jak změnit trvalý pobyt na adresu úřadu?

Prodávám byt a dle kupní smlouvy musím odhlásit trvalý pobyt v něm. Nemám žádný jiný byt ani kam se přihlásit. Předpokládal jsem, že v evidenci obyvatel toto nahlásím a budu mít trvalý pobyt na úřadě. Odmítli mě s tím, že toto nelze dle §12. Že mě může odhlásit pouze nový majitel bytu. Je nějaký způsob abych si od úřednic vymohl aby konaly evidenci obyvatel bez těchhle překážek. Rád bych splnil to co mi ukládá kupní smlouva a to že úřednice odmítají konat svou práci mě fakt dostalo, dokonce si na to vzali zákon. Nechci obtěžovat nového majitele s tou byrokracií aby mě odstranil, vím jak to probíhá u někoho jsem musel sám odstranit. Ani nechci někomu platit abych se tam mohl naoko přihlásit k pobytu. Chci jen ty úřednice přinutit ať provedou to co je jejich prací a z bydliště mě odhlásí. Bydlet nebudu nikde budu na cestách v zahraničí dlouhodobě.

Nejlepší odpověď
Kepler

Na úřadu ti to řekli správně. Měl jsem podobný případ. Byt jsem prodal a šel do nájmu soukromého majitele. Protože lidi jsou blbci, nechtěli mi tam trvalý pobyt povolit (viz kapitán). Pokud půjdeš do nájmu, trvalý pobyt nezakládá žádná práva a majitel bytu ti ani nesmí bránit aby ses tam přihlásil. Trvalý pobyt na ohlašovně OÚ mi dali až poté, co poslal žádost nový majitel bytu.

Další odpovědi
ivzez

Kupní (ani žádná jiná) smlouva nesmí nikomu
ukládat „povinnost“, kterou zákon neumožňuje.
To ujednání v kupní smlouvě je neplatné.

Trvalý pobyt odhlásit nelze a nelze se ani přihlásit
„k trvalému pobytu na úřadě“.
Podle zákona je možné se k trvalému pobytu přihlásit
pouze do nemovitosti určené k bydlení nebo rekreaci.

Poznámka:
Úřednice neodmítají konat svou práci. Ale nemohou
jednat jinak, než stanoví zákon.

Klaproth

Proč to tak komplikuješ? Přihlaš si tvalý pobyt tam, kde budeš po prodeji bytu bydlet.