Chci přítelkyni odhlásit z trvalého pobytu 3měs už u mě nebydlí.Byt je psaný jen na mě.Ale vlastníme spolu zahradu .

Nebude v tom problém? Zahrada je zapsána na katastru a je napsaná na oba dva. V bytě nemá žádná vlastnická práva je čistě můj. Bude ta zahrada nějaký problém v odhlášení?

Šindelář

Nejlepší odpověď
pondělí

nezáleží na tom,co kdo vlastní,ale jestli trvale přihlášené osoba má chuť se odhlásit
takže to je jen na dohodě
a pospěšte si,jmenovaná může nadělat dluhy a k vám dojdou exekutoři …
takže pokud se nedomluvíte,tak soud,jedině,že by jste o ní neměl zprávy anikdo ani sousedé nevěděli,kde se zdržuje,to by pak vyřešil městský uřad,který by ji přepsal na svou adresu

Další odpovědi
standa

  1. spoluvlastnictví zahrady nemá vůbec žádný faktický význam pro (ne)odhlašování z trvalého pobytu
  2. pro odhlášení osoby z trvalého pobytu (TP) v daném místě musí být splněny současně tyto podmínky:
  1. osobě zaniklo UŽÍVACÍ PRÁVO k předmětné nemovitosti na dané adrese
  2. osoba na dané adrese už nebydlí a ani objekt jinak neužívá

3. v ideálním případě si tato osoba změnu TP vyřizuje sama*), a to tak, že se přihlásí k novému TP, tím dojde automaticky k odhlášení z původní ´adresy´

4. pokud osoba ´nespolupracuje´ nebo nemá žádnou novou ´adresu´, kam by se přehlásila, pak nastupuje proces, kdy vy podáváte na úřad žádost o odhlášení dotyčné osoby (doložíte výše zmiňované podmínky) a úřad zahájí SPRÁVNÍ ŘÍZENÍ, na jehož konci je zpravidla přehlášení dotyčné osoby na tzv. „bezdomovecký TP“, tj. na adresu konkrétního obecního úřadu.

V rámci správního řízení, pak mohou být předložené dokumenty (např. prohlášení sousedů, že dotyčná osovba již v domě nebydlí ap.) ověřovány svědeckými výpovědmi ap.

*) v součinnosti s majitelem nemovitosti na NOVÉ adrese

Zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel:

§ 10

1. Místem TP se rozumí adresa pobytu občana v České republice , kterou si občan zvolí zpravidla v místě, kde má rodinu, rodiče, byt nebo zaměstnání.

Občan může mít jen jedno místo TP, a to v objektu, který je podle zvláštního právního
předpisu označen číslem popisným nebo evidenčním, popřípadě orientačním číslem a který je podle zvláštního právního předpisu určen pro bydlení, ubytování nebo individuální rekreaci.

2. Z přihlášení občana k TP nevyplývají žádná práva k objektu uvedenému v odstavci 1 ani k vlastníkovi nemovitosti.

§ 12/1

Ohlašovna rozhodne o zrušení údaje o místu TP, byl-li zápis proveden na základě pozměněných, neplatných nebo padělaných dokladů, nepravdivě nebo nesprávně uvedených skutečností, anebo na návrh oprávněné osoby, zaniklo-li užívací právo občana k objektu nebo jeho vymezené části (např. bytu nebo obytné místnosti), jehož adresa je v evidenci obyvatel uvedena jako místo TP občana, a neužívá-li občan tento objekt.

alexandra

Trvale přihlášená osoba nemusí mít chuť se odhlásit,a taky proč by to dělala?Dokud se nemá kam přihlásit,tak nic podnikat nebude.Takže je to na Vás. Zajdete na příslušný Obecní úřad v místě trvalého bydliště,tam dáte žádost o zrušení trvalého pobytu Vaší přítelkyni.Záleží na nich,jak budou postupovat a jaké budou po Vás chtít potvzení.Taky můžou chtít nějaké svědectví sousedů atd.Ale je to na Vás,to musíte vyřídit Vy.Oni jí pak přidělí trvalé bydliště na příslušném obecním úřadě.
Nemusíte k žádnému soudu.
A ta zahrada nemá s trvalým bydlištěm nic společného,to se nemusíte bát.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zruseni-trvaleho-bydliste