jak udělat trvalé bydliště na městském úřadě budu totiž bydlet v pronájmu ale tam mi trvalé bydliště neudělají

Nejlepší odpověď
Hlada

Tato otázka tu už byla řešená. Pokud bydlíte v pronájmu, nemůžete mít bydliště na obecním úřadě. Změnu trvalého bydliště si vyřídíte na obecním úřadě na základě nájemní smlouvy. Váš nárok vyplývá ze zákona č.133/2000 Sb. Není vhodné ho nějak obcházet a nechat se nutit do nelegálního chování, které se může obrátit proti vám. Najděte si k tomu další informace, např.
http://www.vlas­tnici.cz/prona­jem-bytu-a-trvaly-pobyt/

Další odpovědi
Výletník8

Místo trvalého pobytu na ohlašovně vzniká zrušením trvalého pobytu, o které musí požádat majitel nebo oprávněný uživatel bytu nebo domu, kde máte trvalé bydliště teď. Sám se na ohlašovnu přihlásit nemůžete. Bydlíte-li v pronájmu, ohlašovna Vás na jeho adresu může přihlásit, když předložíte nájemní nebo podnájemní smlouvu.

Zdroj: portal.gov.cz/za­kon/133/2000/12