Machal 86

Muzu si sam prihlasit trvale bydliste na mestsky urad??

Zmena trvaleho bydliste

Nejlepší odpověď
marci1

Ne, nemůžeš.
„Ne, občan sám si nemůže nahlásit svůj trvalý pobyt na město. Sám může pouze přehlásit svůj trvalý pobyt do jiného domu či bytu. Pokud tak neučiní, bude jeho trvalé bydliště evidováno stále na jeho poslední adrese, dokud ji nezruší oprávněná osoba (vlastník či nájemce bytu nebo domu).“
http://www.jak­postupovat.cz/?pa­ge=zruseni_trva­le_bydliste
„Trvalý pobyt na úřední adrese nelze podle zákona získat způsobem, kdy přijdete na příslušný úřad a sám o něj požádáte. Takový postup je možný pouze v případě, že žádáte o trvalý pobyt v bytě či rodinném domě a doložíte patřičné doklady (kupní smlouvu, nájemní smlouvu a podobně). Trvalý pobyt na úřední adrese vzniká jediným způsobem, a to pouze na návrh oprávněné osoby. Tedy zpravidla vlastník bytu či domu požádá, aby Vám byl zrušen dosavadní trvalý pobyt. Pokud nemáte možnost přihlásit se k trvalému pobytu jinde, budete poté, co proběhne správní řízení, zaevidován na úřední adrese podle posledního místa trvalého pobytu.“
https://www.mesto-bohumin.cz/cz/zpra­vodajstvi/ptej­te-se/21165-trvaly-pobyt-si-na-urade-sami-prihlasit-nemuzete.html

Další odpovědi
ivzez

Ne, není to možné.
Dokonce se ani nelze jenom odhlásit z původního místa.

Je možné se pouze přihlásit k trvalému pobytu
do nemovitosti určené k bydlení nebo k rekreaci.
Přihlášením v novém místě automaticky zanikne
původní trvalý pobyt.

Pozor!
Jde o trvalý pobyt, nikoliv o trvalé bydliště.

cukrar

Nemůžete, legislativa to neumožnuje.