balca

Pronájem bytu a trvalý pobyt.

Jaká vznikají rizika pronajímateli v případě ukončení nájemní smlouvy s ohledem k trvalému pobytu exnájmeců.
Může vzniknout situace,kdy je pronajímatel povinen zajistit náhradní bydlení exnájemcům ?

Nejlepší odpověď
anonym

V případě, že dojde k předčasnému ukončení nájemní smlouvy ze strany pronajímatele, je tento povinen zajistit nájemníkům náhradní ubytování. Pokud dojde k předčasnému ukončení nájemní smlouvy z viny nájemníků (neplacení nájemného, ničení majetku vlastníka nemovitosti a pod.) , tak pronajímatel tuto povinnost nemá. S trvalým pobytem povinnost zajistit náhradní ubytování nesouvisí.
Pronajímateli v souvislosti s trvalým pobytem nájemníků vznikají problémy pouze v případě, že nájemníci, kteří se již odstěhovali, nemusí sehnat následně bydlení s trvalým pobytem a že zrušit předchozí trvalý pobyt je potom pro majitele nemovitosti složitější.