Výpověď od zaměstnavatele

Dostala jsem výpověď od zaměstnavatele dle §52 písm.g/zákona 262/2006 Sb. v souladu s §54 písm.c/ ZP. Chtěla jsem se zeptat jak to bude dál se soc. a zdrav. pojištěním a s platem když budu podávat žalobu k soudu pro neplatnost výpovědi s tím, že jsem zaměstnavateli sdělila, že chci být i nadále jejich zaměstnancem? Co mám pro to udělat když jsem dostala výpověď v době své pracovní neschopnosti?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Nejprve můj osobní názor k tomu jak dopadne vaše případná žaloba na neplatnost výpovědi, pokud "neplatnost" odůvodňujete jejím podáním ve vaší pracovní neschopnosti:

VÝPOVĚĎ BYLA PODÁNA V SOULADU SE ZÁKON A JE PLATNÁ !

Odůvodnění:
V ustanovení § 54/c zákoníku práce je celkem jasně uvedeno, že výpověď podaná dle § 52/g zaměstnanci, který je ´jen´ nemocný, je platná

Jiná téma by bylo, kdybyste napadala výpovědní DŮVODY, které jsou obsaženy ve zmiňovaném § 52/g, tzn. například, že vaše případné porušení pracovních povinností nemělo znaky soustavnosti atd.

----------

Co se týká pojištění, tak nyní jste i nadále pojištěná, protože vám jednak stále trvá pracovní poměr, přestože běží výpovědní doba. Pokud vám 2 měsíční výpovědní doba skončí a vy budete stále nemocná, tak i po dobu nemoci jste i nadále pojištěná. Určitý problém vám nastane až vám skončí nemoc. Poté zajděte ihned na úřad práce a zde se nechte zaregistrovat, což bude znamenat, že bude opět pojištěná...

-------------------

§ 54/c
Zákaz výpovědi podle § 53 se nevztahuje na výpověď danou zaměstnanci(...)dle § 52/g, pokud nejde o zaměstnankyni:
- těhotnou
- čerpající mateřskou dovolenou
- čerpající rodičovskou dovolenou

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast2h4.aspx

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.