Jak se bránit, když vám záměstnavatel dá výpověd za porušení hrubým způsobem pracovní kázně?

Protože mi onemocněla dcera, byla jsem nucena vzít si paragraf. Asi za 4 dny měla proběhnout inventůra v prodejně kde pracuji a zaměstnavatel mně obvinil,že jsem to uělala úmyslně a dal mi výpověd´s hrubým porušením prac. kázně. Do výpovědi dále uvedl nedostatky z mé strany, které jsou nepravdivé. Jak se proti této výpovědi mohu bránit?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zaměstnavatel sice může zaměstnanci oznámit, že s ním okamžitě ukončuje pracovní poměr, ale musí pro to mít pádné důvody...

...ve vašem případě se zaměstnavatel nejspíš opíral o ustanovení § 55/1.b Zákoníku práce, které zní:

"Zaměstnavatel může výjimečně pracovní poměr okamžitě zrušit jen tehdy, porušil-li zaměstnanec povinnost vyplývající z právních předpisů vztahujících se k jím vykonávané práci ZVLÁŠŤ HRUBÝM ZPŮSOBEM."

DOPORUČUJI:
- napište zaměstnavateli dopis, ve kterém ho upozorněte, že zmiňované ukončení pracovního poměru (dle § 55 Zákoníku práce) považujete za NEPLATNÉ, neboť si nejste vědoma, že byste porušila pracovní kázeň ZVLÁŠŤ HRUBÝM ZPŮSOBEM
- upozorněte jej, že očekáváte od zaměstnavatele výzvu k nastoupení do práce, do které jste připravena nastoupit ihned poté co pominou důvody pro překážku v práci kvůli ošetřování dítěte
- sdělte mu, že tuto výzvu k nastoupení do práce očekáváte nejpozději následující pracovní den po prokazatelném převzetí tohoto dopisu
- do dopisu uveďte i stručnou větu, že očekáváte od zaměstnavatele písemné sdělení, že výše zmiňované rozvázání pracovní poměru dle § 55, je neplatné
- na závěr zaměstnavatele upozorněte, že pokud bude na okamžitém zrušení pracovního popměru trvat, resp. pokud neobdržíte výše zmiňovanou výzvu k nástupu do zaměstnání + sdělení o neplatnosti zrušení prac.poměru, jste připravena podat k soudu ŽALOBU NA NEPLATNOST VÝPOVĚDI.

Určitě to udělejte tímto ´drsným´ způsobem, on se svámi taky nemazlil !

Pak se ještě ozvěte, já vám případně poradím jak s tou žalobou k soudu.

Další odpovědi:

Zlatý

Plne souhlasim.
Rozhodne se toho Vaseho zamestnavatele- křiváka- neleknete a postupujte tak jak to Standa napsal.Jeste dodam,ze důkazni bremeno nese zamestnavatel.Cili kdyby doslo k soudni při,tak je to ON co musi dokazovat,ze jste neco porusila.Jakmile to neprokaze,pak prohral.To je neuveritelny co si na obycejneho cloveka dovoli.Ale povzbudim Vas trosku.. znamy mel podobnou soudni při a vyhral to,museli mu vyplatit vse do koruny(uslou mzdu,atd atd,celkem asi 150 tis.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.