Avatar uživatele
kozata

dal jsem hodinovou výpověd zaměstnavatel ji nepřijal a zadržuje mi zápočtový list

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Pájo, Redog před 4577 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Kdyžtak mne prosím opravte, ale myslím si, že hodinovou výpověď může dát jen zaměstnavatel zaměstnanci a to za zvlášť hrubé porušení pracovní kázně…nebo po dvou písemných výstrahách (za porušení pracovní kázně nebo neplnění pracovních povinností).

Při podání výpovědi zaměstnancem, běží zákonná 3 měsíční výpovědní lhůta, pokud se ovšem obě strany nedomluví jinak.

DOPLNĚNÍ:
baghira, díky za upřesnění.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
baghira

Pájo: dvouměsíční. Jinak OK.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Deli

Můžete dát tzv. okamžité zrušení pracovního poměru – a to třeba když Vám zaměstnavatel neplatí mzdu (musí ale uplynout tuším 6 týdnů od vzniku nároku na výplatu mzdy).
Tady máte nárok ještě na odstupné (asi za 3 měsíce). A platná je DORUČENÍM – nelze že ji nepřijal.

Jinak hodinovou výpověď můžete dostat od zaměstnavatele a to v případě hrubého porušení prac.předpisů. (Třeba za krádež, zpronevěru atd.)

Pokud ale máte jiný důvod k odchodu ze zaměstnání (třeba jste dostal lepší nabídku), nedá se nic dělat, MUSÍTE dodržet výpovědní lhůtu stanovenou v prac.smlouvě (běžně 2 měsíce).
Pak je tedy na místě, že zaměstnavatel tuto neplatnou výpověď nepřijal a nemá tedy důvod vydat záp.list.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Pokud Vám zadržuje zápočtový list obraťte se na SUIP (Státní úřad inspekce práce) http:/www.suip.cz

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek