kozata

dal jsem hodinovou výpověd zaměstnavatel ji nepřijal a zadržuje mi zápočtový list

Nejlepší odpověď
Pájo

Kdyžtak mne prosím opravte, ale myslím si, že hodinovou výpověď může dát jen zaměstnavatel zaměstnanci a to za zvlášť hrubé porušení pracovní kázně…nebo po dvou písemných výstrahách (za porušení pracovní kázně nebo neplnění pracovních povinností).

Při podání výpovědi zaměstnancem, běží zákonná 3 měsíční výpovědní lhůta, pokud se ovšem obě strany nedomluví jinak.

DOPLNĚNÍ:
baghira, díky za upřesnění.

Další odpovědi
baghira

Pájo: dvouměsíční. Jinak OK.

Deli

Můžete dát tzv. okamžité zrušení pracovního poměru – a to třeba když Vám zaměstnavatel neplatí mzdu (musí ale uplynout tuším 6 týdnů od vzniku nároku na výplatu mzdy).
Tady máte nárok ještě na odstupné (asi za 3 měsíce). A platná je DORUČENÍM – nelze že ji nepřijal.

Jinak hodinovou výpověď můžete dostat od zaměstnavatele a to v případě hrubého porušení prac.předpisů. (Třeba za krádež, zpronevěru atd.)

Pokud ale máte jiný důvod k odchodu ze zaměstnání (třeba jste dostal lepší nabídku), nedá se nic dělat, MUSÍTE dodržet výpovědní lhůtu stanovenou v prac.smlouvě (běžně 2 měsíce).
Pak je tedy na místě, že zaměstnavatel tuto neplatnou výpověď nepřijal a nemá tedy důvod vydat záp.list.

Michal Kole

Pokud Vám zadržuje zápočtový list obraťte se na SUIP (Státní úřad inspekce práce) http:/www.suip.cz