Avatar uživatele
Registrovaný

Výpověď podaná zaměstnancem

Dobrý den, chtěl bych dát výpověď z pracovního poměru a chtěl jsem se zeptat: výpověď pošlu poštou, je tedy rozhodující datum podání nebo datum, kdy zaměstnavatel výpověď přijme? Pokud pošlu výpověď 30.12.2009 tak pracovní poměr skončí 28.02.2010? Děkuji za odpověď

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Není důležité, kdy výpověď předáte České poště, ale kdy písemnost prokazatelně převezme zaměstnavatel.

Takže doporučuji předat osobně, jinak se vystavujete riziku, že se výpověď dostane k zaměstnavateli až 4.1.2010 a tím pádem začne běžet výpovědní doba až 1.2.2010 a pracovní poměr skončí až 31.3.2010.

-----------

§ 337 Doručování písemnosti určené zaměstnavateli zaměstnancem

(3) Doručení písemnosti určené zaměstnavateli je splněno, jakmile ji zaměstnavatel převzal.

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.