Monie

Měl někdy váš pes vodu v břiše či u srdce? Bude třeba operace?

Našemu psovi zjistili, že má vodu u srdce. Je mu 7 let, kříženec labradora s retrívrem. Nejprve se mu nafouklo břicho. Jinak žere i pije stejně, žádná změna chování.
Paní veterinářka mu udělala SONO břicha a srdce. V břiše má vodu, tu jsme mu trochu odpustili, ale srdce je horší. Prý má vodu i u srdíčka. Píchla mu antibiotika a něco na odvodnění (možná ještě něco, celkem to byly 3 injekce). Zítra (ihned druhý den) máme přijet znovu a bude se řešit, co dál. Bohužel, veterinářka nám řekla, že je to velmi vážné a že se může stát, že mu srdíčko najednou selže a on během chvilky umře.
Má někdo stejné nebo podobně zkušenosti? Bude třeba operace?

Děkuji za odpovědi

Odpovědi
Drap

Nikdo z nás neni schopen posoudit. Ani operace nemusí pomoci. Je to stejné jako u lidí. Pokud se v dutině břišní a v okolí srdce člověk, nebo i zvíře zavodňuje, je to vždy vážné

mosoj

Pokud je voda v břišní dutině jedná se o vážný zánět, nejčastěji jako následek rakoviny v pokročilém stadiu. Je to stejné jako u člověka.

Terez ka

Zdravím, máme s pejskem momentálně stejný nebo podobný problém, teprve teď jsme na to přišli jsou ji 3 roky. Mohla bych se zeptat jak se to dále řešilo s tím vaším a co vše byla potřeba nebo co se dále dělo? Budu moc ráda za odpověď, děkuji.