martin14

Jak naučit labradora potápět?

Na stránkách tn.cz jsem viděl video jak se labrador potápí, je možné to nějak naučit i toho mého?

Nejlepší odpověď
anonym

Labrador je původně plemeno k práci na vodě a to dost ledové (u pobřeží Labradoru moc teplo nabývá) ale pokuď je tvůj pes „gaučák“ a nevyhledává vodu dobrovolně,moc toho nezmůžeš.Hlavně nechápu,k čemu by ti taková dovednost psa byla v praktickém životě…:D

Další odpovědi
LejdyTerr

A na co ti to bude? Pokud nechce, tak ho tam snad nebudeš držet násilím, aby se to naučil, ne?!

bolak

tsss… naučit labradora potápět je hračka, ale naučit ho vynořit se, to je teprve kumšt..

Co házet mu tenisák do vody a postupně ho zatěžovat závažám, tak aby se pro něj musel ponořit nejdřív jen mírně pod hladinu a postupně hloub a hloub…?

Ale to je jen takovej nápad, zbloudilá myšlenka v nitru prázdna, psa sme nikdy neměli a tenisák mi umřel když mu byly dva roky. Asi sem se o něj špatně staral..

Elk

Pokuď mu budeš dávat nějakou hračku nejdřív do mělké a pak do hlubší vody, ale nemyslím si, že je to dobré, protože potom trpí na uš – záněty, takže – nedoporučuju. Stačí, když si zaplave, není ryba.

Lucy7

Pokud bych chěla učit psa potapění za hračkou tak bych asi postupovala takto: 1. pes musí mít rád vodu ( ale pokud je to labrador tak zřejmě vodu miluje) 2.nejdřív bych ho naučila potopit hlavu ( třeba za kamenem nebo těžkou kračkou která se potopí), nejlépe někde, kde se voda snižuje od břehu do hlubky 3. postupně postupovat dál hluběji a hluběji a pořád nešetřit pochvalami 4. až bude celý pod vodou tak můžete zkoušet v bazénu kde na hračku uvidí. Doufám že vám to půjde, řeji hodně štěstí a zábavy ;)

Lucy7

Pokud bych chěla učit psa potapění za hračkou tak bych asi postupovala takto: 1. pes musí mít rád vodu ( ale pokud je to labrador tak zřejmě vodu miluje) 2.nejdřív bych ho naučila potopit hlavu ( třeba za kamenem nebo těžkou kračkou která se potopí), nejlépe někde, kde se voda snižuje od břehu do hlubky 3. postupně postupovat dál hluběji a hluběji a pořád nešetřit pochvalami 4. až bude celý pod vodou tak můžete zkoušet v bazénu kde na hračku uvidí. Doufám že vám to půjde, řeji hodně štěstí a zábavy ;)