martin14

Může pes umrznout?

Měl jsem psa jezevčíka kříženého s nějakým psem, první zimu přežil úplně v klidu ,ale tenhle rok, když sem přišel ze školy a šel ho nakrmit tak tam chudáček ležel před boudou na zemi a chvíli ještě dýchal tak sem rychle běžel pro vodu jestli nemá žízeň, protože jí měl zmrzlou a když sem přišel už ani nedýchal. Mohl umrznout když první zimu přežil normálně a nebo to mohli být i jiné příčiny, já sem přemýšlel jestli ho někdo neotrávil, že by mu přes plot hodil něco a nebo že by infarkt, poraťe co by to mohlo být, moc se mi po něm stýská, teď si budu pořizovat nového ale po Endym se mi stýská.
Doplňuji:
,,Mojitek´´, k řetězu fakt připoutanej nebyl a do domu se asi nedostane když nikdo není doma a všichni jsou v práci, a nevím proč bych si dělal srandu s takovýhle věci

Nejlepší odpověď
veruska

Pes nemůže v mrazech přebývat venku,bez úhony přežijí ti velcí s pořádnou srstí.Opak je jezevčík.Jestli psa nemůžeš mít doma,tak si už žádného nepořizuj.
Doplňuji:
Pes sdílel odjakživa s pánem jeho ohniště.Je šťastný vedle něj a svoji lásku umí dát patřičně najevo.Jde o to,zda chceš mít opravdového kamaráda,nebo psíka na hraní,který bude sám u boudy jen přežívat.

Další odpovědi
anonym

Když nikdo není doma a nechcete psa mít v domě,jistě máte u domu nějakou garáž,kotelnu atd.Na to už je ale teď pozdě,už uhynul.Je klidně možné,že pravá příčina jeho smrti byla jiná,ale ten dlouhodobý pobyt na mrazu mu rozhodně neprospěl.Dobře si rozvaž ještě před pořízením dalšího psa,jaké podmínky mu můžeš a hlavně CHCEŠ poskytnout,ať pod tvou péčí úspěšně neutrápíš dalšího.Třeba ses ale tím předchozím nezdarem poučil a při druhé šanci to napravíš. :D

mojitek

Počítám že byl připoutanej řetězem k boudě..
Nevím jestli si neděláš srandu,ale jestli neměl v mrazech přístup do domu kde je teplejš tak jste ho s největší pravděpodobností odsoudili k umrznutí.
Doplňuji:
R.I.P. pejsek

player242

Jak tě mohlo napadnout ho nechat v –20C venku ?

terry

U tebe bych tedy psem být nechtěla. Pokud nemáš podmínky pro psa, proč si ho pořizuješ?!
Doplňuji:
Jak mosoj ví, že tu neodpovídá nějaký kynolog???

Andělé

Teda já nemám slov!:-(((
Ten pejsek jednoznačně umrzl,co tj.za rodiče!Vodu mu chudáčkovi dali do mrazu..no hrůza.
To jsem neměla číst,je to smutné..
Jak psala veruska,pokud do domu v zimě nemůže,žádného pejska NEPOŘIZOVAT!!!
Achjo:-(

Damiana

Když jsem si tohle přečetla, nejraději bych tě svlíkla do naha, pomazala kolomazí, posypala chlupama, ufikla ti končetiny a nechala tě, plazícího se takřka po břiše olizovat led v –30!
Co myslíš, bylo by možné, abys to přežil? Jako v koncentráku, ne?
Tohle je týrání zvířete, naprosto souhlasím s Mojitkem a dalšími lidmi, co mají srdce a rozumně kašlou na možné-nemožné.
Stačí použít zdravý rozum a ne tady čekat na odpuštění za to, že celá vaše rodina oddělala malého pejska.
A to chcete dalšího, proboha?

Michal Kole

Bohužel mohl. Stačilo, jen že měl oslabený organismus.

Když jsi nemocný a si rád že ležíš, tak ti je třeba zima, přitom máš v místnosti 20°C jako kdy jindy a zimu nepociťuješ.

mosoj

Stopadesát „kvalifikovaných“ odpovědí ale na nic.
Pokud je pes chován venku měl by to vydržet a také to vydrží.
Je to pro něj přirozené prostředí. Pes do postele nepatří.
Je třeba ho ale na zimu trochu víc krmit( jenom granule nestačí, měl by dostat něco tučnějšího) a boudu zateplit, na vstup dát také hadr a umístit někam do závětří. Na venkově se to dělalo slámou ( stačily by nějaké staré kabáty nebo bundy)a do boudy mu také dát slámu a tu měnit. Že zamrzne voda s tím je třeba počítat a dávat mu vodu na pití častěji. Mohlo to být ale i něco jiného.
Příště se raději nějakého zkušeného kynologa zeptej.
Nenech se zdejšími názory rozhodit a zvyklat.

Doplňuji:
Kluk se ptá co se mohlo stát a vy tady veřejně a jemu do očí odsuzujete jeho rodiče. Stejnej hnus. Vy se styďte.

briketka10

neměla jsem to ani číst, jezevčíci nemají vůbec chlupy a jestli neměl pořádně postavenou a zateplenou boudu, nechtěla bych mít takového pána, chudáček, z jakého důvodu ležel vůbec před ní, že by s posledních sil vylezl, aby byl viděn, že tam leží ?? já mám na zahrádce pro cizí kočky z polystyrénu boudu vystlanou senem ve výšce, aby si tam mohla zalézt..

pusinka50

Pokud se dobře pamatuji, letošní zima byla o minus 15 stupňů zimnější než loňská, loni nebyl takový mráz. Pejsci, kteří nemají hodně hustou huňatou srst a zateplenou boudu, to nemusí přežít. Jezevčík sice není typický pokojový pes, ale také není uzpůsobený na takové mrazy. Příště bych přemýšlela, kde bude pes přes krutý mráz

ReHu

Co to je za otázku? Z jakého důvodu si myslíš, že nemůže umrznout?

Záleží na tom, va jaké kondici pes je, jakou má srst ( pokud nemá pořádnou podsadu, tak má psík smůlu), jak zateplenou má boudu, jak kvalitní má stravu a taky jak dlouho a v jak velkém mrazu je venku.

Doufám, že tvůj příští pes bude zajištěn lépe, než tento. Vybírej pečlivě.

Pajka.111

Ahoj, mám takovou trochu netradiční otázku, ale je poměrně důležitá. Jak se vyrovnáváte se smrtí psa a jak pak řešíte jeho pohření? Jde mi o to, zda psa pak předat vet nebo hledat místo na uložení nebo třeba využít služeb krematoria. V Praze jedno takové je https://www.kre­matoriumzvirat­praha.cz/

samicek333

Chudák pes. Minulý rok nebyly takové mrazy jako tento rok. Moje babička má asi 16 letou fenku křížence jezevčíka s opravdu hustou srstí. Fenka je zvyklá být několikrát denně vypouštěna ze své ohrady, kde má extra zateplenou boudu, vodu i jídlo(nemůže být venku na volno, protože loví slepice a kočky). I přes tohle všechno je na každou zimu alespoň na chodbě, kde neumrzne.

Myslím, že tohle byla spíš vaše hloupost, než vina někoho cizího. Pokud nebude mít váš nový pes možnost být v mrazech v domě, radši bych si ho ani nepořizovala, jinak umře jako tenhle. :(

pusinka50

Já k tomu nemám slov. Umrzl před boudou neuvázaný, co je to za kecy, třeba v boudě právě cítil, že umírá a chtěl se ještě doplazit k domu na práh, že mu třeba někdo otevře a už to nestihl. JISTĚŽE za to mohou rodiče!! Nedávno jsem tu pokládala podobnou otázku, když jsem si nebyla jistá a to, jestli pejskovi dáváte obleček při velké zimě. Můj pejsek má dobrou celkem hustou srst a venku běhá se řížavou čárou za sebou a za nim vlaju já, protože mu nestačím. Tak takovýhle pes ani nemá čas, aby mu byla zima, netřese se zimou, nezebou ho packy, protože pořád lítá. Ale nechat ho venku v zimě by mě tedy opravdu nenapadlo. Jezevčík je krátkosrstý, nemá podsadu, ten prochladne hned, těm rodičům chybí i normální selský rozum, už nemám slov a je mi toho pejska moc líto

anonym

ad.mosoj: Já se zabývám kynologií teprve něco přes padesát let,ale za celou tu mě nenechal v klidu pes na zahradě celodenně ve velkách mrazech,natož psík malého plemene v rekordních mrazech.Netrvdím,že pes nutně patří do postele,ale pokud někdo nechce investovat do pořádné boudy,zateple­né,izolované příp.vytápěné,měl dát psovi možnost přežít v nějakých nebytových prostorách ap.Pokud nemá 14letý kluk natolik rozumu,předví­davosti nebo zodpovědnosti,měli by se vzpamatovat rodiče.Předpo­kládám,že ani mosoj netráví zimu obalený kožešinou,u ohně v jeskyni s otužilým psiskem u nohou.Říká se tomu domestikace. Jestli v dnešní době nemá někdo s barákem a zahradou kousek místa v domě,trochu tepla,pitné vody a misku teplého krmení ať si raději žádné zvíře natož psa raději nepořizuje. :D

mojitek

ad mosoj – :o) a co kdyby tebe nechali venku hezky na mrazech? Podle čeho si myslíš,že tak přešlechtěný plemeno jako je třeba jezevčík by to v těch mrazech měl zvládnout? Tohle zvládne jenom pár tzv.primitivních pracovních plemen která ještě neměla tu „čest“ bejt ""zušlechtěná"" člověkem.

mosoj

Mojitek. Uklidni se a nech kluka na pokoji.
Neuvázanej pes neumrzne před boudou.
Ani nevíte jakej byl ten den mráz.
Kluk se ptal kde mohl udělat chybu a co se mohlo stát a ne aby jste mu tady vyčítali jeho rodiče.

mojitek

ad mosoj – Jezevčík kterej neumrzne v mrazech- proč?Protože je nepřivázanej :o) Kluk se ptal kde mohl udělat -chybu-?Asi právě proto že si pořídili plemeno který absolutně není vhodný na celodenní pobyt v mrazech..a to jsme mu napsali.Já bych tam nenechal ani presu canario nebo bandoga,natož přešlechtěný plemeno jako je malej jezevčík s tělem jen pár cm od země.Blik blik

mojitek

Aspoňže tak s tím řetězem.No pokud pejsek jako jezevčour nemá přístup v mrazech do tepla,tak logicky umrzne.Jezevčík nastydne i na podzim natož v zimě v mrazech.Jezevčík nerovná se husky nebo malamut,přece­.Jestli nemá možnost přístupu do domu-a to z jakýchkoliv důvodů..tak nezbejvá nic jinýho než mu pořídit pořádně zateplenou nebo vyhřívanou boudu,to dá rozum.Tak snad si vezmou rodiče ponaučení,i když by bylo lepší si něco o psech přečíst před samotným pořízením.

kapka

Je mi lehce šoufl…
Chci jen dodat, že pokud pejsek přežil loňskou zimu, ještě to neznamená, že měl šanci přežít ty letošní rekordní mrazy. A taky by mě zajímalo, jak často měl přístup k vodě, než mu /během chvilky/ zamrzla.

mojitek

Ono mrzne,padaj mínusový rekordy -a kupodivu voda na pití.. zamrzla..?

Andělé

Teda já nemám slov!:-(((
Ten pejsek jednoznačně umrzl,co tj.za rodiče!Vodu mu chudáčkovi dali do mrazu..no hrůza.
To jsem neměla číst,je to smutné..
Jak psala veruska,pokud do domu v zimě nemůže,žádného pejska NEPOŘIZOVAT!!!
Achjo:-(