Proč, třeba pes, ač savec, vodu chlemtá ?!

Nejlepší odpověď
www

Všichni savci po narození sají mateřské mléko, proto společný název této skupiny živočichů je ‚savci‘ 😉
Po odstavení mláděte si pijí tekutiny podle svého. Např. jinak psi a jinak kočky. Pijí, ale nesají.
Studium
Doplňuji:
Pes vodu pije jemu přirozeným způsobem, pouze my máme pocit, že chlemtá. On může na rozdíl od nás použít pouze jazyk. Dlaně ani hrnek nemá a jinak to neumí.

Další odpovědi
Melkor

Kdyby chtěl pes vodu „popíjet, sát“ tak by se začal topit a měl by vodu v „nose“ protože by si potopil čenich do vody.

zjentek

proč, třeba člověk, ač savec, nechlemtá z cecku do smrti?