Nela56

Máte tip na bělení zubů?

Pěkný den, po sundání rovnátek se mi zdá, že moje zuby už nejsou tak krásně bílé. Mám je ted krásně srovnané, jen bych je ráda měla bělejší, chodím pravidelně k dentistce, zuby si pečlivě čistím, ale tím si podle mě jen udržuju odstín, který mám. Ráda bych si zašla zuby vybělit, ale to jde bohužel až od 18, takže musím ještě 2 roky počkat. Máte někdo, prosím, nějaký tip, jak je lehce vybělit? Nechci si ale zničit sklovinu a nevím, jestli různým sadám na bělení věřit. Děkuji za rady :)

Odpovědi
UPhelp

Prodávají se sady na bělení zubů, bělící prášky a bělící krémy/pasty, gely. Nanášejí se na takové vatové tyčinky a roztírají po zubech. Bělící prášek se nanáší přímo na kartáček.
Účinné je bělení UV světlem (UV lampy).

elkon

Každé mechanické bělení poškozuje sklovinu.

quentos

Používám přírodní bělicí pastu Polar Night. Od posledního zbavení kávových skvrn na zubní hygieně uběhly skoro dva měsíce a zatím ani náznak nových.

da ny

Ne.
Jen maličké vysvětlení, radu.
Pokud jste takhle mladá, nemáte ještě „stálejší“ barvu zubů.
Pokud máte pocit změny za možná max. 2 roky naložených fixních rovnátek, nečistila jste si chrup dostatečně.
Důležité je si uvědomit, že každý má nějakou svou barvu zubů Barevné vzorníky
obsahují kolem 20 barev/odstín§. Někdo má barvu 1. Někteří klidé (hlavně mladí) mají
kolem 3 – 4 barev. Hlavně na řezácích, ve frontálním úseku (3 – 3). U kořene je tmavší,
ve střední části korunky zubu je nějaká základní barvy. Směrem k incizální hraně je patrný transparent. Na hranách má někdo jen transparent a /vlnky“. Později se „obrousí“, hrana je rovná. Bělení zub§ neznamená, že z nažloutlých budou bílé!!! Ze vzorníku barev např. Superpontu,
z barvy 43, 45 i 25 těžko někdo může mít narvu 23 nebo 21. Takové zázraky nikdo neumí. A pokud si někdo vybere příliš odlišnou barvu u protetické práce, každý pozná, že nemá svůj chrup. Vypadá jako „maska“, nepřirozeně (Belmondo, Krampol. Habera aj. Bělením se barvu podaří zesvětlit maximálně o 1 – 2 tony. Zbavit skvrn a zabarvení od kávy, čaje apod. Často stačí kvalitní (!) pasta s bělícími efektem.
Profesionální bělení u stomatologa (s nosiči naloženými na noc) je běh napořád.
Během bělení bez kávy a čaje, červeného vína nebo jen brčkem. Pravidelně se musí opakovat. Jinak se efekt bělení brzy vytratí. Od kalcifikačních skvrnek a míst, která prostě člověk
nevyčistí, pomůže pískování a čištění dentální hygienistky (2× ročně).

Jiná šarlatánská bělení v kosmetických salonech, jsou vyhozené peníze. Nešetrné chemické bělení a drastické, pravidelně používané abrazívní prostředky, jsou nebezpečné.

Gabullka

Na internetu jsou sady bez peroxidu, takže ti to neponičí zubní sklovinu ;) takže ty můžeš normálně použít. Byla jsem si zuby nechat vybělit u zubaře a byla jsem hodně zklamaná, tak jsem se rozhodla to risknout a koupila si tady tu bělící sadu a tam byl ten rozdíl sakra vidět https://www.kras­nyusmev.cz/vi­talcare-white-pearl-system-na-beleni-zubu-130-ml

JarkaHor

Taky nakupuju na krásný úsměv, mám dobrou zkušenost s tou jejich bělící sadou na zuby.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

UPhelp

Zuby se bělí i u zubaře (nebo někde v ordinaci). Taky UV světlem nebo laserem.
Prášek a pasta samy o sobě nestačí a většinou zuby přímo nezbělí. Lepší je to UV nebo speciální gely. Trvat to může několik dní až třeba 2/3 týdny.
S dobrou metodou i za jeden den (UV). Vždy záleží na metodě.
Bělení zubů sklovinu neničí.

Nela56

Ano, ale je to až od 18 let, ne ?

UPhelp

Co myslíš? To bělení zubů u zubaře nebo v ordinaci? Myslím, že je jedno, jestli nejsi zletilá, jen možná budeš muset potřebovat souhlas některého zákoného zástupce se zákrokem u zubaře (hlavně spíš proto, že s to platí – pár tisíc).
Ale nějaké zubní domácí bělení si můžeš koupit i sama. Za cca tisíc Kč (i trochu víc) koupíš i tu UV lampu, gely, celé bělící sady (atd.) koupíš i docela levné. Dělá si dražší domácí bělení ve spolupráci s lékařem/zubařem.
Kdyžtak ti to řekne zubař, jestli k tomu něco potřebuješ (kromě peněz). Klasické levnější bělení zubů u zubaře je pomocí gelu, který on sám natírá a zuby postupně bělí (používá možná i víc věcí než jen gel). Nebo UV, laser a další, ale to už záleží na zubaři/ordinaci a co má k dispozici.

UPhelp

Pokud jsi myslela to UV bělení, tak tam není žádné věkové omezení. Jak už jsem psal, tu UV lampičku si koupíš sama a bez omezení. Stačí peníze.
https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=uv+lampa+b%C4%9Ble­n%C3%AD+zub%C5%AF
https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=uv+b%C4%9­Blen%C3%AD+zub%C5%AF