arygnoc

taroty – hra vs. karty

riešime tu taký problémik, či existuje hra taroty (nie taroky).

karty existujú, ale hľadám hru.
viete niekto o pravidlách tejto hry (nemyslím vykladanie, veštenie z tarotov, ale ako kartovú hru)?

jedná sa o to, že v otázke http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ahoj-kdo-je-to-to-tarot-a-co-dela sú ako správne označené NESPRÁVNE odpovede, kdežto správne odpovede sú ignorované (skutočne mi nejde o palce, ale o to, kde je pravda).

takže, viete niekto o pravidlách kartovej hry TAROTY?
Doplňuji:
takže to zhrniem, napriek protestom niektorých užívateľov:

taroty = sada kariet (na hru, vykladanie)
tarot – spôsob výkladu kariet (pri veštení a pod.)

s tarotami (hracími listami) sa hrali hry, napr. taroky.

niekedy sa zamieňajú s podobnými kartami, s ktorými sa hrali hry podobné tarokom (napr i predchodca dnešného mariášu), so špádovými kartami (ale ich história je skutočné iná a s tarotmi nemajú nič spoločného).

resumé:
taroty nie sú hra, ale hracie listy na hru určené, karty.
taroty – kodifikovaný výraz (v slovenčine i češtine),
tarot – nekodifikovaný výraz (i keď zahrnutý do národného korpusu, ako českého, tak i slovenského).

české slovníky (tých pár, ktoré som prebehol, výkladové i cudzích slov), výraz tarot/y nepoznajú (s výnimkou cojeco.cz, kde je upozornenie na nesprávne splývanie významov tarot/tarok), v slovenských je slovo TAROTY vykladané ako hracie listy (podstatné meno pomnožné).

TAROTY majú 78 listov, ale hra s nimi hraná, taroky, sa hrá iba s 54 kartami (malá arkána, teda sada bez trumfov).

Nejlepší odpověď
anonym

Tarot jsou ´výkladové´ karty.
Pokud existuje někdo, kdo ´zná´ hru „taroty“, je možné, že ji právě vymyslel – podobně je možné s ´výkladovou´ křišťálovou koulí hrát kuželky.
😉

Další odpovědi
annas

Uvádím neupravené překlady.

Tarot karetní hry

Tarot karetní hry jsou skupina karetních her, které se hrají tarotové palubě. Základní pravidla se poprvé objevil v rukopise Martiano da Tortona, napsaný před 1425. [1] hry, známé jako „tarot“, „Taroky“, „tarocchi“ a jiné hláskování, jsou známé v mnoha variacích, většinou kulturní a regionální .

Tarocco (italská, množný Tarocchi) a podobné názvy v jiných jazycích, je specifickou formou hraní balíček karet použít pro různé trik-brát hry. Tento dřívější název hry je poprvé doložen v únoru 1442, Ferrara. První základní pravidla pro hru Tarocco objeví v rukopisu Martiano da Tortona, další jsou známé z roku 1637. [Pochvalná zmínka potřebovaný] V Itálii se tato hra stala méně populární, i když jedna verze s názvem Ottocento, Tarocco Bolognese, má ještě přežil. Existují ještě další tarotové hry jako Scarto hráli v Piemontu, zejména Pinerolo a Turín, [2] ale počet odehraných her tarotových mimo Itálii je mnohem vyšší. Básník Francesco Berni stále terčem posměchu na toto slovo v jeho v_final_KAPITOLA del Gioco della Primiera písemného roku 1526. [5] Tarocchini (nebo Partita) mohou být také hrál si s tarotových karet s čísly 2–5 odstraněn.

Francouzská hra Tarot, i Jeu de Tarot, je ten, který využívá plnou 78 karet Tarot palubu. Typický druh tarotu hraní balíček karet, je, že standardní francouzského designu, tzv. „Tarot Nouveau“, který je francouzsko-vhodný i pro obličej a číslo rozvržení podobné společné balíčkem 52 karet. „Tarot Nouveau“ paluba má trumfy, které zachycují výjevy z tradičních francouzských společenských aktivit v rostoucí úrovní bohatství, což se liší od charakteru a ideologické karty standardních italské oblecích tarotové paluby jako Tarocco Piedmontese, Tarocco Bolognese, na Rider-Waite, nebo dokonce Tarot de Marseille dobře známý v cartomancy. Paluba Tarot odpovídá v každém zejména s těmi, které nazývají Tarocchi spisovateli 16. století. Skládá se z 56 číselných karet čtyř barev a 22 reprezenta­tivních kartami nazývanými atouts (trumfy). Každý oblek se skládá ze čtrnácti karty: deset „číslo“ nebo „pip“ karet a čtyři „dvorní“ karty, Roi (Král), Dame, (Queen), Chevalier (rytíř), a s obsluhou (Jack). Z atouts, jsou 21 číslovány od 1 do 21, a non-číslem karta s názvem „Fou“ („blázen“, nazývané také „Mat“ nebo „L'dovolením“ ve hře) má různé významy v závislosti na konkrétní variantě Tarot se hraje (ve francouzské hře se „omlouvá“ hráč z následují a ovlivňuje bodování, zatímco v italské varianty Zvyšuje hodnotu karet zachycených ve triky). Podle současného stavu výzkumu, hra Tarot stal známým v roce 1505, a to souběžně ve Francii a Taraux av Itálii jako Tarocchi. [Pochvalná zmínka potřebovaný] dřívější forma hry mělo jméno trionfi nebo triumfy, vyvinula později jako obecný termín pro trik-brát hry (Trumpfen v němčině a Trump v angličtině), i když je téměř úplně zmizel ve své původní funkci jako palubní jméno.

Taroky Taroky, zaznamenal jako jeden z nejstarších typů karet známých her, je značně hrál v Rakousku a je dobrý úvod do obecných zásad Tarot hry, které slouží jako odrazový můstek k pokročilejším 54 karet, francouzský oblecích karetních her jako je Bod Taroky a Königsrufen [2] Tato hra je široce hrál v Německu, Itálii, Švýcarsku, Dánsku a zejména v zemích na území bývalého mocnářství rakousko-uherského, pro které se dokonce jméno Tarockanien byl vytvořen:. rakouský variace hry (a jeho varianty) je tedy stále velmi populární mezi všemi třídami a mezi generacemi ve Slovinsku a Chorvatsku, zatímco v Maďarsku se uplatňují různá pravidla. V Taroky paluby, populární v Německu a Švýcarsku, použijte buď latinská Oblek poháry, mince, obušky a meče, nebo německých obleky srdcí, zvonky, žaludy a listy (ve Švýcarsku, Růže a štíty jsou společné náhradou za srdce a Listí ). Znak reprezentace trumfy v non-herní věštecké tarot vychází z prohlášení podobné těm nalezený v italských tarot palubách, germánský tarot paluby karty jsou menší pravděpodobnost, že se tato charakterizace

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Ta­rot_card_games

tarot – od francouzského tarot (16c.), od staré italské tarocchi (množné číslo), neznámého původu, pravděpodobně z arabštiny taraha „odmítnout“. poprvé použita v Itálii Jako hrací karty, stejně jako pro věštění.

Z anglické Etymologie

Doplňuji:
Nejlepší bude, když budete význam reklamovat přímo u autorů stránek, z nichž čerpala marci11 i já.

Slovo hra má víc významů, takže hra = veselá, bezstarostná činnost konaná pro zábavu, relaxaci; V tomto směru jsou i karty zábavou.

Další v diskuzi.

Nakonec z hlediska etymologického

hra, herní, herna, hrát, hravý, zahrát,
prohrát, vyhrát, výhra, přihrát, odehrát
(se), hráč(ka), hračka, hříčka,
hřiště, hrátky aj. Stč. též jhra. Všesl. -
p. gra, r. igrá, s./ch. ìgra, stsl. igra ‘tanec,
hra, zábava’. Psl. *jьgra nemá přesvědčivou
etymologii, jasné je jen tvoření
příp. -ra. Uvažuje se o příbuzenství
se sti. yáj͘ati ‘uctívá (obětí ap.)’, ř.
hágios ‘svatý’ (z ie. i͡ag-/ig-) s tím,
že šlo o starý rituální termín (srov.
str. igry ‘pohanské rituální tance se
zpěvy’),

Sůwa

To, že se v současnosti tarotové karty používají k věštění ještě neznamená, že původně nebyly určeny ke hře, jejíž pravidla už nejspíš nikdo nezná. O původu tarotových karet je možno si i něco přečíst – je tam přímo zmínka o HŘE !!!
http://www.ka­balacesky.com/kb_ta­roty_1.html
Doplňuji:
Tak čtěte tady:

http://www.eta­rot.cz/clanky/ta­rot-a-tarotove-karty-strucna-historie-205

„Tarot je karetní sada, nejčastěji v počtu 78 karet, která se používá od poloviny 15. století v různých částech Evropy, zejména Francii a Itálii. Od konce 18. století až do současnosti našel tarot také využití ze strany mystiků a okultistů při věštění nebo jako mapa duševních a duchovních cest.“

led

Škoda uzavretia otázky nedostatočnou odpoveďou.
V pôvodnej otázke: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ahoj-kdo-je-to-to-tarot-a-co-dela
som sa vyjadrila o histórii pojmu Tarot.
historicky tarotové karty sú známe aj ako hracie karty, aj (v súčasnosti) ako veštecké karty.

annas

Vkládám odkaz na stránku Ptejte se knihovny.
http://www.ptej­teseknihovny.cz/u­loziste/aba001/2013/t­arot

Historii tarotu velmi pěkně popisuje kniha:

  • VURM, Bohumil. Tarot: encyklopedie tarotu – 1. díl. Praha: Praga Mystica, 2012. 189 s. ISBN 978–80–86767–11–6.

Pro zodpovězení Vašeho dotazu je třeba uvést, z jakých karet se tarot skládá. jedná se celkem o 78 karet. Tento balíček ovšem vznikl složením dvou balíčků karet, původně používaných samostatně.

Jedná se o tzv. Velkou arkádu (velká tajemství, jinak též trumfy). Balíček obsahuje 22 karet se symbolickými obrázky. Druhý balíček je nazýván Malou arkádu (malá tajemství) s 56 kartami.

Přesný původ obou balíčků není znám. Existuje celá řada teorií a domněnek, jednoznačný původ však není zřejmý.

Obecně původ karet a karetních her je opředen tajemstvím. Předpokládá se, že karty a karetní hry mají původ v Asii, nejpravděpodobněji v Číně. Jejich vznik ovlivnily již existující hry, domino a šachy.
Ve výše uvedené knize je možné se dočíst, že „je velmi pravděpodobné, že Malá arkáda pochází z Asie, snad Persie, Indie nebo Číny. Naproti tomu Velká arkáda vznikla ve středověké Evropě, ke konci nebo na začátku 15. století, na některém panovnickém dvoře.“

K sloučení obou balíčků do jedné hry došlo někdy na počátku 15. století.

Odpověď na Vaši otázku je tedy následující. Oba balíčky se používaly ještě před sloučením pro samostatné hry. S kartami Malé arkády se při karetních hrách setkáváme dodnes (karty pro bridž, žolíky či mariášky). Malá arkáda obsahuje karty čtyř barev: meče ( píky, zelené), hole ( žaludy, kříže), poháry (srdce, červené) a mince ( kule, kára). Každá barva má 14 karet: 4 tzv. dvorní (páže, rytíř, královna, král) a 10 číslovaných karet (1 (eso) – 10).

Tato část tarotu byla odvozena ze středověkých karetních her.

„Z původních karetních her si zaslouží zmínku hra zvaná Karnöffel, která je nejstarší známou evropskou karetní hrou a nejstarší doloženou hrou používající trumfy. O hře, jež byla mimořádně populární v německy hovořících zemích Evropy v 15. a 16. století, se poprvé dozvídáme z městského výnosu v Nördlingenu t roku 1426. Je uvedena mezi hrami, které se smí hrát u příležitosti každoroční městské slavnosti. Název Karöffel (Karniffel, Karnueffel) je pravděpodobně odvozen od perské karetní hry Kanjafah (Kanjifah) či indické karetní hry Ganjifa (Ganjifeh). Vyjímečnost hry spočívala v části, která zahrnuje skupinu trumfů, karet s vyšší hodnotou než karta ostatní. Podobně jako dnešní karetní hry obsahovala divokou kartu Žolíka, nicméně celkový počet karet byl 48. Může se tedy jednat o předchůdce tarotu. Existují teorie, které spojují hru Karnöffel s takzvanou "císařskou hrou“ (ludus imperatoris) zaznamenanou v 15. století­. (…)".

(VURM, Bohumil. Tarot: encyklopedie tarotu – 1. díl. Praha: Praga Mystica, 2012. s. 20.)

Nejstarší písemné záznamy o tarotových trumfech jsou uvedeny v deníku italského notáře Giustiho. Poprvé se ve svém deníku zmiňuje o těchto kartách dne 16. září 1440. První popis karet Velké arkády pochází z roku 1470. Ve spise „Sarmones de Ludo Cum Aliis“, jež byl sepsán jako kázání proti hazardním hrám, jsou uvedeny jako hazardní hry – kostky, karty a trumfy. Z tohoto záznamu je proto patrné, že v tomto čase se hrály tyto dvě hry odděleně. Přesný popis hry se nám bohužel nedochoval, popis jednotlivých karet Velké arkády ovšem ano (viz výše zmíněná publikace, s. 22).

Led děkuji … není víc co dodat … kdo chce ..... škoda slov …

anonym

Jak výstižné, když se ta, která se tu s briketkou velmi bavila na téma „ta kartářka“, připojila dnes velmi „objektivní a neurážlivý komentář“ – viz níže, domáhá se nadhledu a udivují ji osobní invektivy. Tak takové „překabátění“ zaslouží opravdu speciální uznání. Sůwo, jsi žena mnoha tváří. Tleskám Ti a také posunu ve Tvých názorech. Velký smajlík přes celou stránku.

Sůwa
Udělej si trochu času a přečti si i něco mimo internet. Já svůj názor obhajovat nemusím, karty sloužily původně ke hře, než se jich chopili (y ) pošahaní vykladači osudů 🙂

briketka10

no jó zas ten úžasný komentář 😁

Sůwa

Že by další potrefená husa…? Pokud jste se své strany zvyklá na tykání, tak už jsem vás několikrát požádala, abyste to v mém případě nepoužívala. Nejsem ve vaší straně, husy jsme spolu taky nepásly. Vaše příspěvky k tomuto tématu jsou hodně „mimo mísu“ 🙂

anonym

Mluvíš o husách a jsi sůva, tak asi něco o tom ptactvu víš. Se svými příspěvky a se svou mísou bys mohla vyrazit tak do čítanky pro první třídu za Emou. Ty „neurážíš“ a nikdy se o to nesnažíš a pro to tě mám, děvucho, tak ráda. Víš, ať jsou tvé příspěvky jakkoliv břitké, tak nemají ten účinek, který bys potřebovala aby měly. V 66 letech jsi dle mého názoru dost stará, abys dokázala přemýšlet a propracovala se k tomu, aby tvé snahy uspěly. Moje milá, povést se ti to opravdu může, ale budu muset uvěřit tomu, že jsi opravdu tak dobrá, abych před tvou inteligencí kapitulovala. Takže budeš ve svých snahách muset přidat. Tohle je slabé a chce to ukázat víc, mnohem víc.

anonym

Zbytečná snaha: Vykám lidem, kteří se chovají tak, že si mou úctu zaslouží. Tykám přátelům, některým známým a lidem na internetu. Ostatně zde je to zvykem.
Pokud s tím má někdo problém, měl by v první řadě začít sám u sebe a nesnažit se urážet jiné lidi. I u tebe platí, že jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá. Měla sis rozmyslet hned zpočátku, jak se ke mně chovat a nemusela jsi dnes řešit to, co tě tolik irituje. Jsem vůči tobě daleko slušnější, než jsi byla kdy ty ke mně. Kdyby tě někdy zachvátil závan objektivity, tak by sis to musela přiznat.
Ani já nemám pocit, že bych musela cokoliv ze svých slov obhajovat.

annas

Ad Arygnoc, mowla napsal, že tarot jsou výkladové karty. Karty se přece nazývají TAROTY, nikoliv tarot. Taroty mají jen jeden význam. . To není v rozporu s tím, co jste tvrdil o bodování?
--

Shodli jsme se, že tarot není uvedený ve slovnících, taroty ano. To jsem napsala hned u své první odpovědi.

Převzala jsem informaci, že tarot je hra. Když si vezmete význam slova hra, je mnohoznačné – svobodná spontánní činnost, jejímž cílem je seberalizace a prožitek, tedy „hra pro hru“. Dělí se např. na hry intelektuální, hudební, pphybové, smyslové a společenské.
Kam se dají zařadit karty?

I anglická etymologie uvádí, že tarot = hra a výklad karet.

Prezident je jen hlava státu? Takže co je tarot, mariáš, taroky – to není hra? I výklad karet je hra, třeba „s osudem“.

arygnoc

otázku som uzamkol úmyselne, pretože tie rozbory sa viacej hodia sem, do diskusie.

odpoveď od mowlu/mowly (pohlavie nepoznám) je najbližšie pravdivá položenej otázke.

toľko ku palcovaniu, o ktoré tu ale vôbec nejde.

samozrejme, môžeme debatovať o definícií definovaných slov v ich definovaní atď. (vysvetlenie, čo je hra).

držme sa spojenia kartová hra.
cieľom kartovej hry je dosiahnutie nejakého výsledku (výhry), ži už u hier zdvihových (od prší po mariáš cez kanastu, žolíky a pod.) alebo vykladacích (patience).

vykladanie kariet pre poznanie osobnosti, budúcnosti, teda veštenie, tento cieľ v duchu chápania cieľa kartovej hry nemá, nehovorme mu teda hra.

anglická etymológia nerozlišuje medzi hrou a kartami, podobne ako francúzština, ktorá prevzala slovo tarocchi – a to pôvodne označovalo karty, až neskôr sa s ním označovali hry s kartami hrané – ani jeden z nich (angličtina, francúzština) nerozlišuje slovo taroky a taroty, ale rozlišuje hru od kariet (tarot vs tarot cards, tarot vs cartes de tarot).

Sůwa

Použiji paralelu s mariášovými kartami: původně vznikly pro hru mariáš ( z franc. mariage – sňatek, manželství – dvojice král + dáma ), hrají se s nimi i jiné hry a v současnosti se používají i k výkladu. Stejně tak tarotové karty vznikly pro hru, jejíž název už ale těžko někdo může zodpovědně doložit.
Je škoda, že se tato celkem zajímavá diskuze zvrhla v invektivy a osobní napadání… 🙂

annas

Je to tak. Ještě jsem našla, že Tarot (také známý jako tarock, Tarokk, Taroky, Taroc, Tarok, tarocchi a podobné názvy) je karetní hra (78 karet), Přestože je dnes považována především jako prostředek k věštění a prorokování, byl Tarot vytvořen v severní Itálii během 15. století pro hraní karetních her. Pojem trumf, který přežívá v populárních karetních hrách, jako je dáma a srdce, pocházel z tarotu.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs-CZ&langpair=en|cs&u=http://­en.wikipedia.or­g/wiki/Tarot_car­d_games

Muzeum tarotu v Itálii
http://trionfi­.com/M-TAROT-I-museo-dei-tarocchi-e-delle-carte-da-gioco/

Je dobré vědět, že existuje mnoho různých verzí, s nekonečným počtem různých her, které mají různá pravidla než v minulosti. V některých případech můžete poznat shody, , ale někdy jde o hry, které jsou rozdílné.

Naprosto neznámá je skutečná příčina,, která dala podnět ke zrodu prvních hracích karet.
Zdá se, že první karty byly použity pro děti na hraní. Co je jisté, je to, že se hrací karty rozšířily po celé Evropě.

http://www.car­tefortunate.com/sto­ria-delle-carte-da-gioco.php

arygnoc

balíček kariet skutočne obsahuje 78 kariet.
taroky sa hrajú s 54 kartami.
tzv French tarot (pozor, francúzsky jazyk nerozlišuje tarok a tarot!!!) je rozšírený tarok (vychádza z pravidiel taroku) – hra, ktorá vznikla na začiatku 20. storočia, sa hrá s 84 kartami. ale to nie je historická hra, je to modernizovaná verzia taroku.

--- *** ---
Myslím, že celá táto debata je zbytočná.
pôvodná otázka (http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ahoj-kdo-je-to-to-tarot-a-co-dela), pre ktorú vlastne vznikla, nebola nikdy zodpovedaná (odpoveď by mala byť: tarot neexistuje (ako osoba) a nerobí teda nič).
po tomto vysvetlení ešte možno doložiť, že tarot ja výklad (veštecký) pomocou tarotov, kariet na to určených.

viac netreba.

anonym

Arygnocu, shrnutí je nepřesné. Tarot je způsob práce s kartami a také výraz pro vykládací karty, neříká se jim taroty, ale TAROT. Neslouží k žádnému hraní. Tarotové karty jsou vykládací listy a jestliže se někde plete Wiki a není to poprvé, tak by měli ti, kteří jsou pohodlní najít si přesnější informace, uznat svou chybu a nešířit tu ještě i s partou svých slepých a hluchých nohsledů a přihrávačů „nechtěných bodů“ dezinformace.
Některým zdejším chytrolínkám by prospělo si opravdu přečíst něco i mimo to, co je mimo internet. Objelktivní pohled je vždy ten, ktedrý hodnotí jakýkoliv problém z nadhledu, ne ze zaujatosti, přízemnosti a z nepochopení.

arygnoc

upresním vám to:

tarot (v jednotnom čísle) sa používa pri pomenovaní spôsobu výkladu vykladaných kariet (keď chcete, práce s kartami, ich stavania do obrazca, prípadne i interpretácia obrazca a kariet v ňom vyložených), najčastejšie podľa autora výkladu, resp. lokácie (napr. boloňský tarot, Oshov Tarot).

ale:
slovo tarot nie je ani v čj ani v sj kodifikované (ale je v korpuse, čo je rozdiel), kdežto slovo taroty kodifikované je (pomnožné podstatné meno).

podobne to je so slovom tarok (nie je kodifikované) – taroky (kodifikované, pomnožné podst. meno, tak isto ako taroty).

neodsudzujem chybné informácie, v českých zdrojoch je to problém annas sa dopustila nepresnej interpretácie z nepresného prekladu, ale aj to sa stáva. nepokladám to za úmysel.

skôr ma mrzí, za pár rokov bude niekto niekomu argumentovať, že to JE hra (taroty, nebodaj tarot) práve na základe obdržanej (nesprávnej) informácie (odtiaľto).

annas

Karty sloužily ke hře a hraje se na ně i v současnosti. Našla jsem další zdroj.

Taroty původně sloužily ke hře a ne k věštění.,

Ostatně hra s taroty v současné době prožívá doslovnou reinkarnaci. Tato karetní hra je označována za vůbec tu nejtěžší a umí ji hrát jen malé procento lidí. Díky nově vznikajícím klubům, se však toto číslo neustále zvyšuje.

Hraní tarotů se datuje do doby před naším letopočtem, kdy si s nimi rádi hráli i ve starém Egyptě (cca 400 let př. n. l.). O tarotu jako ne hře, ale výkladových kartách začalo hovořit až o mnoho staletí později

Ve spojení s věštěním, se o tarotech hovoří až v roce 1540, kdy v knize o věštcích byla popsána jednoduchá metoda věštění. To, co je však na obrázcích má mnohem hlubší minulost a podle historiků má spojitost až s Babylónií.

http://www.han­dicraft.cz/2012/03/­tarot/

arygnoc

ja netvrdím, že s tarotovými kartami sa NEHRALI/NEHRAJÚ kartové hry.
ja tvrdím, že neexistuje hra s tarotovými kartami, ktorá sa vola TAROTY.

a je pravdou, že taroky vie hrať málo ľudí.

arygnoc

annas -
ale tento článok hovorí o špádových kartách.
ten preklad je veľmi nepresný.

arygnoc

Sůva

v texte je zmienka o hre TAROKY a nie TAROTY. A tak to je v poriadku, pretože s tarotovými kartami sa hrajú taroky, ale nie taroty. A o to ide.

Sůwa

Udělej si trochu času a přečti si i něco mimo internet. Já svůj názor obhajovat nemusím, karty sloužily původně ke hře, než se jich chopili (y ) pošahaní vykladači osudů 🙂

arygnoc

je mi ľúto, o HRE taroty nenachádzam ani zmienku.
S tarotovými kartami sa hrali hry, to nepopieram, ale ani jedna sa nevolala TAROTY.
a o to ide.

Sůwa

To si z poloviny 15.století všechno tak dobře pamatuješ? Tak to já jsem přece jen mladší 🙂

arygnoc

bavil som sa o tom už s kleopatrou.

;)

arygnoc

takže ďalšia opalcovaná nesprávna odpoveď.

annas

Ad arygnoc – nevadí, že jste uzavřel nominací chybnou odpovědí? Tarot nejsou karty …

arygnoc

je úplne jedno,ktorou odpoveďou som otázku uzamkol, ani jedna nie je správna.

išlo o to uzamknutie.

anonym

Klasický nešvar této poradny. Bez ohledu na kvalitu odpovědi, hodnotí se nick odpovídajícího. Jako obvykle jedna odpovídající a jako obvykle tradiční bodovači.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

Drap

Ta poznámka od tebe tedy opravdu sedí

arygnoc

je mi jedno, kto je autorom odpovede.

ohodnotím odpoveď, ktorá je (podľa mňa) najlepšia, v tomto prípade najmenej nepresná – išlo o uzamknutie otázky.

trvalky vedia, že vymažem i príspevok ľudí, ktorých si vážim, pri evidentne zavádzajúcej odpovedi (informujem ich o tom), resp. že opalcujem správnu odpoveď ľudí, ktorým moc nemusím.

takže hodnotím odpoveď, nie užívateľa.

aIice

Možná bylo vskutku jen otázkou času, než tazatel vlivem tč. obklopující britské korektnosti uzří v plné nahotě obludnost čachrů, jež jistí zdejší „šíbři“ páchají již po 4. rok, kdy nejenže sbírají body za chybné a poškozující odpovědi, ale dokonce sami sebe bodují (http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mohla-by-tato-scenka-symbolicky-znazornovat-reakci-volicu), ale dokonce už nejvíce bodů (oproti sousedním správným s jediným bodíkem) zašmelí i za smazanou (chybnou) odpověď – (http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-rumenec).

To vše za pomoci 41 účelových fakeprofilů, které jen bodují, ale za celou historii ani jedinkrát neodpovídaly:

  1. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/8526
  2. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/11530 3. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/19813
  3. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/31754
  4. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/35901 6. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/35902
  5. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/36560
  6. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/36566
  7. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/36783
  8. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/36871
  9. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/36892
  10. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/37573 13. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/37616
  11. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/38232
  12. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/39243
  13. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/40111
  14. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/40302
  15. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/40513
  16. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/40519
  17. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/40595
  18. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/40596
  19. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/40627
  20. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/40671
  21. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/40710
  22. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/40727
  23. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/40741
  24. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/40742
  25. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/40840
  26. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/40862
  27. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/40863
  28. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/40865
  29. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/40926
  30. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/41078
  31. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/41081
  32. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/41087
  33. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/41611
  34. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/41612
  35. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/41639
  36. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/42913 40. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/43209
  37. http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/43262

aIice

Korekce úvodních odkazů v textu:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mohla-by-tato-scenka-symbolicky-znazornovat-reakci-volicu
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-rumenec

arygnoc

je mi jedno, kto tu koho boduje, odpovede som uzamkol, lebo som ich uzamknúť chcel.
a táto odpoveď bola najmenej škodlivá.

annas

Ad alice = Dr.Axl, anyone, skrz – nahlaste adminům, ať profily zruší, jako zrušili těch 30 vašich, jimiž jste zneužil netušící uživatele a bodoval jste od dubna do září. Nedávno jste zneužil můj profil anas, reagoval rovněž jako akryone … Stejně na SK, kam jsem přestala chodit, jste zneužil můj profil alise, otevřel si profil alice.

Někteří mí bodující mají jen 1 bod za jedno přihlášení na rozdíl od vašich … nebudu vám nic vysvětlovat, obraťte se na adminy.

Na rozdíl od těch, které pravidelně posunujete na žebříčku, jsem již 10. dubna a poté několikrát informovala adminy, že mě chce někdo zkompromitovat a zastřít své praktiky. Nedostala jsem žádnou odppvěď. Bodující nebyli vidět, jak sám dobře víte, odtajnili je teprve nedávno. Jako obvykle odvádíte pozornost a házíte špínu na jiné. Nebudu opakovat vaše slova, ale nějak jste na ně zapomněl.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nevite-nekdo-jak-je-to-s-funkci-reditele-mff-v-karlovych-varech#discussion

bolak
Dr.Axl: A kdopak to mluví 4? 🙂 Nebyl jste to Vy, ten pán co stále donášel na falešné nicky a upozorňoval kdo kde má BAN?

A není už těch účtů nějak moc, pane Draxler? 🙂 ↓↓↓

http://www.od­povedi.cz

Není na čase s těmi registracemi definitivně přestat? Vaše chování už začíná hraničit s těžkou psychózou, vyhledejte prosím odbornou pomoc…

>http://www.zna­mylekar.cz…

Je zbytečné něco dodávat ..... jak napsala led, záměr osočit, zviditelnit se, odvrátit pozornost od svého bodování, znevážit mě … Vaši „falešníci“, na něž jste kdysi tolik poukazoval, takže nešlo o pomluvu jako u mě … jako obvykle zkreslování skutečnosti, napadání …

Na sk i cz jste mistrem manipulace … ☹

arygnoc

divím sa vám, sú mi fuk tunajšie čachre a machre ohľadne palcov, bodov, registrácií, nenávistí a sympatií, osočovania a sympatií.

kedysi ma to rozčuľovalo, dnes to mám na háku, hoci niektorí mi to nevedia odpustiť (len teraz neviem, .či mi nevedia odpustiť, že som to nedokončil. čo som začal, alebo že som to začal mať na háku) alebo na to proste zabudnúť.

takže nezačínajte tu nejakú debatu kto ste si čo ste si a držte sa, prosím, témy.

annas

Já nezačala, jen jsem reagovala na neoprávněné napadání, na něž poskytnou informaci admini.

Navíc i odkazy některých dalších s otázkou. nesouvisejí.

anonym

annas, protože mou kritiku jsi neunesla (ty totiž nikdy nedokážeš přiznat, že jsi šlápla vedle) a smazala jsi (a teď neberu to jestli rukou vlastní nebo prodlouženou) můj příspěvek, tak ti opakuji, že vykládací tarot (a jiný neznám) nemohl, nemůže a ani nebude schopen v budoucnu sloužit ke hře. Brání tomu totiž jednoduchá věc, a tou je výjimečné postavení tarotu mezi věšteckými pomůckami. Socialistická éra kartářství, věštectví a další činnosti zabývající se esoterikou, duchovnem, magií postavila mimo zákon podobně jako náboženství.
Sama jsi přiznala, že tobě osobně není tato oblast cizí. Kdyby byla, tak bys na řešení svých zdravotních problémů používala metody prosazované státním zdravotnictvím a neuchylovala se k pomoci léčitelky.
Všichni jsme na svět přišli s darem rozumět přírodě a lidské přirozenosti. Výchovou jsme ale většinou na své kořeny zapomněli. Jen málokom u je životními pochody umožněno něco málo z toho opět začít vnímat.
Jsi dobrá v češtině, ale vložit špatně formulovaný odkaz a stavět na tom svůj příspěvek, to ti opravdu neslouží ke cti. Máš snad zapotřebí uchylovat se k podobným blábolům, jak se to stalo u této otázky? Potom vložíš doplnění, které ještě původní nesmysly a nepřesnosti umocní.
Drž se příště témat, která ovládáš a jsi v nich dobrá. Není přece chybou přiznat si, že jsou oblasti, na které nestačíš. A nezlob se na mne, ale kartář ty rozhodně nejsi a nikdy nebudeš, nemůžeš tedy vědět ani to, co je kartářský kodex, smysl tarotu a co jsou taroty.

annas

Nic jsem nemazala. Je to tvůj pohled, navíc jako obvykle nepodložené osočování. Všechno vypovídá o tobě. Jsou to jen a jen tvoje domněnky…

Mně také někdo maže NÁZNAKY řešení DÚ, mohu si jen myslet, komu vadí a proč, . Ale na rozdíl od tebe a jiných nikdy neuvedu nick,, protože to nemohu dokázat.

Napsala jsem, že jde o neupravený anglický překlad, když mu nerozumíš, tvoje věc.