Pravidla hra v kostky

popis pravidel hry v kostky, počet kostek 6

Odpovědi
infant

Je mnoho Různě složitých variant.
Poměrně jednoduchá je například Belzebub. Jedna kostka se označí (Belzebub) a hází se se všemi. Body na normálních kostkách se sčítají a na označené se odečtou. Hra končí, když jeden z hráčů dosáhne předem určeného počtu bodů. Nejčastěji 100.
Zde je jsou ještě další: http://www.e-hracky.cz/plecho­vehracky/obchod/na­vodkostky.htm

A zde je jedna složitějšíverze:

Zdroj: http://kostky­.unas.cz/pravi­dla.php

kukla

Klasická hra v kostky
Na začátku hry má každý hráč skóre 0 bodů, cílem je překročit jako první 10 000 bodů. Hráči se pravidelně střídají v tahu. Během každého tahu hráč 1-Xkrát hází body získané z hodu se sčítají jako „zisk z tahu“. Pokud vše dobře dopadne, na konci tahu je hráčovo skóre zvýšeno o zisk z tahu, pokud to dopadne špatně, tak je jeho zisk z tahu roven nule.
Hráč na tahu hodí všemi šesti kostkami. Pokud mu padne jedna nebo víc kombinací, vybere jich libovolný počet, a dá je stranou. Hodnota zisku v tahu se zvýší o hodnotu právě odložených kombinací. Potom hází znovu zbylými kostkami a to tak dlouho, dokud nenastane jedna z možností:
• V odložených kombinacích má více jak 400 bodů a k házení mu zbývají žádná, jedna nebo dvě kostky. V tuto chvíli může říci, že mu bodový zisk stačí, nasbírané body se mu přičtou ke skóre a ve hře pokračuje další hráč
• Nepadne mu žádná výherní kombinace. Jeho tah končí s nulovým ziskem.
• Má všechny kostky odložené ve výherních kombinacích. Pak pokračuje ve hře opět se všemi kostkami a zisk z tahu se dále přičítá
Výherní kombinace
Čísla na kostkách (kostce) body
1 100
5 50
1,1,1 1000
x,x,x x*100 (tj. 3,3,3 = 300)
1,2,3,4,5,6 3000
x,x,y,y,z,z
( x se může rovnat y nebo z) 1500
Ukázkové dva tahy
Hráč1
hozeno odloženo zbývá kostek k dalšímu hodu celkový zisk z tahu
1,1,2,5,5,6 1,1 4 200
2,3,4,5 5 3 250
4,5,4 5 2 300 (nemůže skončit, nemá dost bodů)
1,5 1,5 6 450 (může skončit, ale byla by to hloupost)
2,2,3,3,3,3 2,2,3,3,3,3 6 1950
1,6,6,6,2,2 1,6,6,6 2 2650 (a končí, má dost bodů ke skóre, zbývají 2 kostky a není hazardér

Hráč2
hozeno odloženo zbývá kostek k dalšímu hodu celkový zisk z tahu
1,1,2,5,5,6 1,1,5,5 2 300 (nemůže skončit, nemá dost bodů)
1,1 1,1 6 500 (může skončit, ale byla by to hloupost)
1,1,1,4,5,6 1,1,1 3 1500 (nemůže skončit, zbývají 3 kostky)
2,3,4 0 0 (přišel o vše a končí)
Vepište odpověď…