Hraje někdo z vás mariáš?

Tuhle hru mám moc rád.
Hraje tu někdo z vás mariáš?
Díky za odpovědi.
Mám na mysli mariáš volený.

Nejlepší odpověď
Alesh

Volený není moc zábavný, poté, co se naučíš liciťák, už tu volenou trojku nebudeš chtít hrát. Přitom rozdíl v nich je minimální, co se pravidel týče velký rozdíl to není. Kdybys chtěl, vysvětlím.
Jinak u nás ve vsi se hraje mariáš pravidelně každý pátek. Vždy minimálně 1 stůl, ale velmi často 2 stoly. Na to, že vesnice má cca 200 obyvatel, ne každý chodí do hospody, ne každý hraje mariáš a ne každý má v ten pátek čas, je to hodně slušné, že se to schází.
Jo, a občas chodím z hospody s víc penězi, než do ní chodím. 😉

Další odpovědi
anonym

Jak mám vědět, z tvého dotazu, o kterou variantu mariáše ti jde? Netvrď nám, že umíš licitovaný. No, možná ovládáš volený, ale jak tak pozoruji, tak sotva hraješ lízaný, popřípadě pauzírovaný, ale to jsou spoluhráči rádi, když zrovna nehraješ a neku*víš jim hru.

Ano, rád jsem hrál mariáš – volený!

bolak

Já to dřív hrával, ale když už jsem dosáhl svého maxima a to včetně čtení slohy, což znamenalo že herně zlepšovat už jsem se nemohl a celá hra se zasekla, resp. závisela na mé paměti a snímání balíčku, tak už mě to přestalo bavit.

Pokud si někdy viděl hrát hráče jménem „finist“, tak víš o čem mluvím, jestli ne, zajeď si na MČR v mariáši a pokud ještě žije, určitě ho tam najdeš a budeš se divit, protože mariáš je nejspíš něco jinýho než si celou dobu myslíš.

Lamalam

Pravidla teoreticky znám, ale hrát to neumím. Táta chodí pravidelně hrát, ale nehrajou volený, nýbrž licitovaný.

gecco

Hraju, volený…
Ale nerad hraju o peníze – spoluhráči pak moc nadávaj…
😁

Drap

Už léta jsem mariáš nehrál. Jaksi se tato hra z našich hospůdek, tedy alespoň někde, vytrácí.