Avatar uživatele
Registrovaný

Status studenta

Dobry den, chtela bych se zeptat, kdyz ted studuju vysku a vim ze propadnu ze uz ted jsem neudelala zapocty tak mam status studenta do 7 mesice...Podala jsme si prihlasku znova na stejnou skou.Ve skole mi rekli ze status studenta budu mit do 7 mesice a pak me jako ze z te skoly vyhodi..ale kdyz budu mit podanou novou prihlasku budu mit stale status studenta i o prazdninach?A nebo musim na pracak?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

No jestli jsem to dobře pochopila,pokud budete mít potvrzení,že Vás od září přijmou,tak nemusíte.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Na níže uvedené stránce je o tom diskuse-odpověď tam určitě najdeš-nebo pak prostudovat vysokoškolský zákon.

http://www.prijimacky-nsz.cz/…

Zdroj: http://www.prijimacky-nsz.cz/i ndex.php?action=vthread&forum= 18&topic=201


Avatar uživatele
Zlatý

Vlastní zkušenost - pokud tě přijmou zpět, na pracák o prázdninách nemusíš. Já třeba věděla až ke konci září, zda přijata jsem nebo ne, tak jsem musela přes prázdniny na pracák a nebo si platit zdravotní pojištění sama (VZP-1080,-). Pokud se rozhodneš pro placení pojištění, tak v případě, že tě na školu přijmou, dodáš pojišťovně potrvzení o studiu a oni ti peníze vrátí. Pokud se rozhodneš pro pracák - řekni jim v jaké si situaci, nastává to samé - předáš jim pak potvrzení o studiu a stornuji tě na pracáku a nikde v záznamech nebude, že jsi na pracáku byla.


Avatar uživatele
Zlatý

Pokud si po NEDODĚLÁNÍ jedné vysoké školy podáte přihlášku na jinou vysokou školu, tak budete mít v období MEZI těmito dvěma vysokými školami status ´studenta´, ale nejdéle 3 měsíce.

Neznámým datum (pro mě) je datum ukončení..., což lze odvodit dle ustanovení § 56 zákona o vysokých školách.

----------

Zákon č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře

§14/2.c)
Za soustavnou přípravu dítěte na budoucí povolání se považuje také doba od UKONČENÍ STUDIA na vysoké škole do dne, kdy se dítě stalo studentem téže nebo jiné vysoké školy, pokud studium na téže nebo jiné vysoké škole bezprostředně navazuje na ukončení studia na vysoké škole, nejdéle však doba tří kalendářních měsíců následujících po kalendářním měsíci, v němž dítě ukončilo studium na vysoké škole(...)

----------

Zákon č.111/1998 Sb. o vysokých školách

§ 56
(1.b) Studium se dále UKONČUJE nesplní-li student požadavky vyplývající ze studijního programu podle studijního a zkušebního řádu,
(2) Dnem ukončení studia podle odstavce 1 písm. b) je DEN STANOVENÝ studijním a zkušebním řádem.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2413
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.