LennY182

Musím platit vysokou kdyz nastoupim za rok a nemam status studenta? a prihlaseni na urad prace?

chci se zeptat jelikoz studuji pomaturitni studium na jazykove skole, jiz druhy rok a tento druhy rok pri uz nemam status studenta tak kdyz se prihlasim na vysokou skolu a dostanu se mam opet status studenta ? plati me skolne zase stát ? a do kdy se musim prihlasit na urad prace, jiz od zari nemam status studenta a jeste tam nejsem prihlasenej a dostanu nejaky prispevky na bydleni kdyz bydlim s mamkou

Nejlepší odpověď
anonym

Drape, už konečně přestaň blbnout mladé a nezkušené tazatele.

  1. Na příspěvek na bydlení nárok nemá, protože jej smí uplatnit výhradně držitel nájemní smlouvy.
  2. Naopak rodič má nárok na slevu na dani z příjmu a dětský přídavek.

(Opět – odborná rubrika na kvalifikované rady a nikoliv kecací dohady).

Další odpovědi
mosoj

Pokud studuješ formou denního studia jsi pořád student a zdravotní pojištění za tebe hradí stát. Neplést si se školným. Školné ještě zavedeno nebylo !
Pokud by jsi školu dokončil jsi studentem ještě do konce prázdnin tedy do konce srpna.

Drap

Status studenta znovu získáš, jakmile nastoupíš na školu, pokud jsi ovšem nepřesáhl věkovou hranici 26 let.
Na úřad práce se přihlásit co nejdříve. Pokud by jsi se nepřihlásil, nikdo za tebe nebude platit sociální a zdravotní.
Příspěvek na bydlení můžeš dostat, ale záleží na mnoha faktorech. Vše ti upřesní a vysvětlí na sociálce.