PatrikH

Jak dlouho mně zůstane status studenta?

Nyní studuji první ročník na VŠ (MUNI) a vím ,že jsem si vybral špatný obor a zkoušky neudělám. Sháním si nějakou brigádu a plánuji , že bych na brigádu chodil v týdnu (tedy místo školy a povinných cvičení).

Zůstane mně status studenta až do konce semestru(leden,ú­nor), pokud bych se ve škole už do konce semestru neukázal?

Vím ,že odpovědi na podobné otázky už tady byly naznačeny , avšak žádná mně nedala 100% odpověď a jistotu.

Prosím tedy o jasnou a ujišťující odpověď.(nikoliv odkaz nebo přesměrování)

PS:Omlouvám se, pokud jsem to z podobných otázek nedokázal vyčíst.

Děkuji za odpovědi :)

Doplnění: Vyhodit mě můžou až na konci semestru, chápu to správně?

Odpovědi
Drap

Pokud ti nebude ukončena škola, stále můžeš využít status studenta.

da ny

Každá VŠ to může mít jinak…, na to není dané pravidlo.
Konkrétní den a měsíc zjistíš ve své škole.
Pokud hodláš zneužívat status studenta, škola ti nejpozději ukončí (vyřídíš si na studijním odd.) studium „neúspěšným“ zakončením semestru z důvodu nevykonaných zkoušek u zapsaných předmětů a pro nedostatek kreditů.
Při kontrole indexů při zakončení 1. semestru, zahájení druhého to už musí „prasknout“ (nečekala bych až na takový konec, šla bych tam alespoň o něco dříve, kdybych měla to srdce vůbec lhát).
😉

lexx

dokud máš VŠ index v kapse

Hans51

To lexx:

Masarykova univerzita již dlouhá léta indexy nepoužívá, přešla na jí vyvíjený Informační systém, který je velice propracovaný a umožní studentům i vyučujícím vyřízení veškerých potřebných záležitostí elektronicky, bez nutnosti papírových formalit.

PatrikH

Takže vyhodit mě můžou až na konci semestru, chápu to správně?

jpau

Jo, teoreticky i na konci ročníku. Je takovej problém vzít do ruky Bílou knihu a tam si to přečíst?