Marsyas

Jak přerušit studium na VŠCHT?

Ahoj, studuji zároveň na VŠCHT a na UK. Obojí nezvládám, ale nechci studium na VŠCHT zanechat, jen přerušit (abych se tam mohl vrátit). Nemáte s tímto někdo zkušenosti? Nebo je cesta, jak to udělat lépe? Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Pájo

Řeší se to přes studijní oddělení. Tam Vám přesně řeknou od kdy (datumově) můžete přerušit své studium a jakou formou se dá zažádat. Píše se žádost děkanovi, posílá se (nejlépe doporučeně) na děkanát, děkan se pak k žádosti písemně vyjádří a pošle Vám písemné rozhodnutí. Někde na to bývá univerzal. formulář, na některých školách stačí žádost obecně psaná.

Do obecné žádosti uveďte:
adresu svou
adresu děkanátu
věc: Źádost o přerušení studia
oslovení Vážený pane děkane
krátké odůvodnění, proč žádáte přerušení od kdy, do kdy… žádné dlouhé slohy nejsou třeba.
poděkujte
datum, kde
podpis

Každá škola má proděkana přes studijní záležitosti, na něho se můžete kdykoli obrátit, kdyby Vás snad na studijním odbyli (což si nemyslím).