Mika47

SOŠ, VOŠ????

Jaký je rozdíl mezi SOŠ a VOŠ? A co to vlastně je? Vím, že střední odborná škola a vyšší odborná škola, ale ta vyšší je nástavba ne? Nebo co to vlastně je a jak se to liší od normální střední školy?

Nejlepší odpověď
annas

Na střední odbornou školu nastupujete po ukončení základní školy – SOŠ je zakončená maturitní zkouškou. Můžete studovat na VOŠ nebo na VŠ.

Vyšší odborné školy (VOŠ) poskytují absolventům středních škol zakončených maturitní zkouškou možnost dalšího zvyšování kvalifikace.

Na VOŠ platí její studenti obvykle školné, a to nejen na soukromé škole tohoto typu, ale i na škole veřejné.

V rámci stávající legislativy se vyskytla možnost po zdárném ukončení studia na vyšší odborné škole nastoupit v případě zájmu o bakalářské studium přímo do vyššího ročníku bakalářských programů vysokých škol. Tuto možnost dává současné znění zákona o vysokých školách.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vy%C5%A1%­C5%A1%C3%AD_od­born%C3%A1_%C5%­A1kola

Další odpovědi
anonym

Je to škola a pak si můžeš psát DiS (diplomovaný specialista).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Di­plomovan%C3%BD_sp­ecialista