Anténka

Stomatologie…střed­ní škola

Zdravím. Jsem sice v osmé třídě, ale už pomalu začínám přemýšlet o střední škole. Teď mě docela začalo zajímat téma: zubařka. Zjišťuji si o tom nějaké informace a chtěla bych se zeptat, jaké školy jsou k tomu potřebné a jaké předměty. předem děkuji za odpovědi. P.S. Popřípadně mi vložte odkaz na nějakou dobrou stránku s informacemi

Odpovědi
BlackTerry

Jestli chceš být zubařka, nejlepší bude jít na gympl, případně na zdrávku, ale gympl je lepší a pak si vystudovat zubní lékařství na vysoké škole, studium trvá pět let a je to celkem dřina, podobně jako medicína a rozhodně není lehké se tam dostat. Měla by tě bavit biologie člověka, taky chemie a důležitá je tam trochu i fyzika. Pokud chceš víc informací, zadej si do vyhledávače na Googlu „zubní lékařství studium“ a vyjede ti několik stránek fakult, kde se to dá studovat, tam už najdeš potřebné info.

da ny

Pokud termínu „zubařka“ mám rozumět jako lákař – stomatolog čili Praktický zubní lékař nebo Ortodont ⇒ nejvhodnější cesta je SŠ – gymnázium, kde se připravíš na náročné přijímací zkoušky k magisterskému studiu VŠ – MDDr.
Pokud budeš mít na gymnazijních vysvědčeních téměř samé 1, budeš přijata na některých fakultách bez zloušek..
Všechny potřebné informace najdeš vždy na stránkách škol/fakult.

Je možné též studium bakalářské v těchto nelékařských oborech:
http://www.bache­lorstudies.cz/Ba­kal%C3%A1%C5%99/Sto­matologie/

  • to při SZŠ, SOŠ a VOŠ (zubní hygienistka, technik apod.).

Doplňuji:
Přijímačky na VŠ se dělají z Biologie, Fyziky a Chemie.

marci1

Ve zdroji si můžeš přečíst bližší informace. Přijímačky se skládají hlavně z biologie, chemie a fyziky. Vyžaduje se alespoň elementární znalost latiny.

Zdroj: http://www.vy­sokeskoly.cz/cla­nek/porovnani-oboru-stomatologie-a-zubni-lekarstvi

anonym

Jakožto zubní technik ti možná překvapivě nebudu vnucovat zdravotnickou školu (zubní technik), poněvadž obdobné znalosti obsáhneš i na gymnáziu (krom praktických zkušeností) a gymnázium tě mnohem lépe připraví na vysokou. Ovšem abys byla blízko oboru, lze uvažovat nad zdravotnickým lyceem – to je vůbec nejcílenější na vysokou zdravotnickou… (Jde jen o to zvolit si správnou školu.)

Jo Po

Jebat zubaře, je to k hovnu a stejně když jsi zubař tak ani si nemůžeš opravit zuby, radši buď kurvou a budeš za to dostávat vetší peníze :)

da ny

LF je v ČR celkem 8 v 5 městech (v Praze 3)
Studium stomatologie:
je možné minimálně na 5 lékařských fakultách z 8:
LF Uk v Praze
LF Uk v Plzni
LF Uk v Kradci Králové
LF Masarykova univerzita v Brně
LF UP v Olomouci
podmínky pro přijetí jsou téměř shodné na všech LF:
http://www.bache­lorstudies.cz/Ba­kal%C3%A1%C5%99/Sto­matologie/
https://www.lfhk­.cuni.cz/Ucha­zeci-o-studium/Magisterske-studium/Prijimaci-rizeni-magisterske-studium/
najdeš na stránkách LF