Avatar uživatele
sesednizkola

Co se učí na oboru prodavač?

Viděl jsem v metru reklamu na nějaký učňák a byl tam i samostatný 3 letý obor prodavač. Co se tam dnes učí ty 3 roky?

Prodávat co? Pipat za kasou se nauci za par minut, zabalit flasku vina nebo ukrojit kousek salamu taky a na to aby vedl obchodní jednání se tam adi pripravovat nebude. Trosku to prosim nekdo vic rozepiste, v mem okoli to zajima vic lidi

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3011 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Budeš se tam učit obchodní počty, psychologii, jazyky, budeš mít týden praxi a týden školu, na praxi se budeš učit vážit, možná ještě na starý váze, abys to uměl, balit zboží, techniky balení, zbožíznalství, EOTP – ekonomika obchodu a technika prodeje,pak ovládání pc, prostě všechno, co budeš potřebovat do obchodu.
V žádným případě to „pípání“ není až tak jednoduchý, to se pleteš, musíš umět řešit všechny problémy, co nastanou, když na tý kase budeš sedět ty.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

To co název napovídá. Převážně prodávat.
Prodávat cokoli. Tak vidíš problém ty. Já zase tvrdím, že dobrých prodavačů velmi rychle ubývá a z těch mladých jsem snad dobrého prodavače, odborníka viděl snad dvakrát za posledních deset let.

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jamajka

http://www.in­foabsolvent.cz/O­bory/KartaObo­ru/6651H01 Rozklikni odkaz;).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

musím se smát. už některé vidím, jak pípájí, krájí salám a balí flašku. myslím, že dost lidí by s tím mělo velký problém. třeba zvážit salám na váze a vypočítat cenu, to by byl sakra velkej problém a bez kalkulačky ani ránu. proto je dneska na kase ta funkce, kdy pokladní naťuká, kolik zákazník zaplatil v hotovosti a kolik mu má vrátit a to ještě někteří nezvládnou. učit někoho prodávat konkrétní druh zboží, tím už se dneska ani nikdo nezdržuje. proto když jdeš koupit třeba televizi, tak o ní prodavač ví tak akorát, kolik stojí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
konemy

Počítat. První rok do jedné, druhý do dvou, třetí do tří.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lamalam

konemy > vzhledem k úrovni tvých otázek by sis ten sarkasmus mohla odpustit.

před 3011 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek