sesednizkola

Co se učí na oboru prodavač?

Viděl jsem v metru reklamu na nějaký učňák a byl tam i samostatný 3 letý obor prodavač. Co se tam dnes učí ty 3 roky?

Prodávat co? Pipat za kasou se nauci za par minut, zabalit flasku vina nebo ukrojit kousek salamu taky a na to aby vedl obchodní jednání se tam adi pripravovat nebude. Trosku to prosim nekdo vic rozepiste, v mem okoli to zajima vic lidi

Nejlepší odpověď
anonym

Budeš se tam učit obchodní počty, psychologii, jazyky, budeš mít týden praxi a týden školu, na praxi se budeš učit vážit, možná ještě na starý váze, abys to uměl, balit zboží, techniky balení, zbožíznalství, EOTP – ekonomika obchodu a technika prodeje,pak ovládání pc, prostě všechno, co budeš potřebovat do obchodu.
V žádným případě to „pípání“ není až tak jednoduchý, to se pleteš, musíš umět řešit všechny problémy, co nastanou, když na tý kase budeš sedět ty.

Další odpovědi
Drap

To co název napovídá. Převážně prodávat.
Prodávat cokoli. Tak vidíš problém ty. Já zase tvrdím, že dobrých prodavačů velmi rychle ubývá a z těch mladých jsem snad dobrého prodavače, odborníka viděl snad dvakrát za posledních deset let.

Jamajka

http://www.in­foabsolvent.cz/O­bory/KartaObo­ru/6651H01 Rozklikni odkaz;).

anonym

musím se smát. už některé vidím, jak pípájí, krájí salám a balí flašku. myslím, že dost lidí by s tím mělo velký problém. třeba zvážit salám na váze a vypočítat cenu, to by byl sakra velkej problém a bez kalkulačky ani ránu. proto je dneska na kase ta funkce, kdy pokladní naťuká, kolik zákazník zaplatil v hotovosti a kolik mu má vrátit a to ještě někteří nezvládnou. učit někoho prodávat konkrétní druh zboží, tím už se dneska ani nikdo nezdržuje. proto když jdeš koupit třeba televizi, tak o ní prodavač ví tak akorát, kolik stojí

konemy

Počítat. První rok do jedné, druhý do dvou, třetí do tří.

Lamalam

konemy > vzhledem k úrovni tvých otázek by sis ten sarkasmus mohla odpustit.