uccello

Půjde po upgradu na Windows 10 obnovit předchozí verze systému?

Mám OEM verzi Windows 7 HP a nikde jsem se nedočetl, co se stane, když se mi desítky z nějakého důvodu nezalíbí a budu se chtít vrátit k sedmám. Na HDD mám bitovou kopii sedmiček od výrobce pro případ nouze, ale nevím, zda ji půjde použít po upgradu na desítky.
Dopl.: Z toho plyne ještě jedna věc. Co když dojde k pádu Win10 a budu je chtít obnovit?

Nejlepší odpověď
Minas

když ne, promaž celý hdd a nainstaluj znovu w7 ;) zlatý w7

Další odpovědi
entony7

Musíš mít instalačku windowsu.
Jestě ti dám tip, pokuď chceš vidět w10 už teď a vyzkoušet si je, nainstaluj si skinpack w10( pozor!, neni to úplná verze w10 ale bude tak vipadat) kterou pak můžeš normálně odinstalovat) neinstaluj si windows 10 prewiew, když se ti bude w10 líbit můžes si normálně už nainstalovat Insider na insider.windows.com tam je windows 10 už úplný a česky, nekoukej moc na upozornění před instalací že ti to může zablokovat pc, za 21 dní se ro nebude jmenovat insider ale windows10. Takže by se nemělo nic stát

Aznoch

Tu kopii Win 7, kterou máte na disku notebooku, půjde použít kdykoli. Čili i po upgrade na Windows 10. Pokud byste chtěl později obnovit Windows 10, budete samozřejmě potřebovat instalační médium (DVD s ISO, případně bootovatelnou USB – obojí jde vytvořit nástrojem od Microsoftu: https://www.mi­crosoft.com/en-us/software-download/windows10 ). Problém je ale s licenčním klíčem, které k Windows 10 mít nebudete (není stejný, jako ten od Windows 7). Proto doporučuji ten klíč co nejdříve po upgrade zjistit – návod viz odkaz na zdroj, který přikládám. Takto zjištěný kód byste mohl kdykoli v budoucnosti použít pro obnovení Windows 10.

Zdroj: http://www.tipy-a-triky.cz/2015/08/­01/jak-na-cistou-instalaci-windows-10/

uccello

Pro Minase: Souhlasím, zlatá sedmy. Přítelkyně má na noťasu osmy, které se zprvu zdály fakt dobrý, co se týče rychlosti (dlaždice raději nekomentuju). Ale po prvních aktualizacích a upgradu na 8,1 se to razantně zhoršilo.