krpik

Lze nainstalovat Windows 10 tak, aby mi zůstaly soubory a využila se licence z Windows 7, nebo musím koupit nový klíč?

Zdravím,
Windows 10 už nejde aktualizovat na Windows 7 zdarma. Na internetu jsem našel, že jde stáhnout z Microsoft. Windows 7 má originál klíč a mě by zajímalo, zda když Windows 10 stáhnu, je ho možné nainstalovat, aby mi zůstaly soubory a využila se licence z Windows 7, nebo budu muset koupit nový klíč pro Windows 10.
Děkuji

EDIT: Je to pro kamaráda ja bych si ho nedal. Nyní se rozhodl. Pokud by koupil DVD v obchodě tak jestli to půjde nainstalovat aby nemusel formátovat disk atd. aby se to z toho upgradovalo. Má spoustu programu a her a nechtěl by to znovu instalovat

Odpovědi
JájsemRaibek

Nelze, zadarmo ne. Měl jsi na to rok ±, teď už ne.

cochee

Budu rozporovat JájsemRaibeka. Ano, stále je možné zadarmo využít licenci některých edicí W7 k LEGÁLNÍ instalaci W10, přestože termín daný Microsoftem k tomu již uplynul. Problematika však svým rozsahem překračuje rámec tohoto webu, proto uvedu jen zdroj informací (nutná znalost angličtiny a registrování se).

Edit: automatické „zdědění“ souborů však možné není, před přeinstalací je nutno ručně zazálohovat data. Součástí postupu je totiž i instalace W10 „z čistého stolu.“

Zdroj: forums.mydigi­tallife.info/