sádlo

Nevíte jak zrychlit počítač?

Dobrý den, mám problém. Potřeboval bych se zeptat, jestli někdo neví, jak rapidně zrychlit pc. Je strašňe pomalý. načítání internetu nebo jaké koliv aplikace trvá snad hodinu. Na pc mám nainstalovaný Windows 7 64. Hardware: Grafika: Nvidia Quadro FX 540, ram paměti: 2GB, procesor. intel Pentium D CPU 2,80GHz 2,79GHz. V pc nainstalovaný program Advanced systame Care pro, cCleaner a AVG Tune up pro. Prosím poraďte jak tento šíleně pomalý pc zrychlit nebo případně čím to tak je. (nainstalovaná pouze jedna hra a to Mafia 1) (Nastavení v msconfig již jsem zkoušel a v upřesnit nastavení systému také.) Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Frogman

Za to poděkuj oněm čistícím prográmkům. :)

Další odpovědi
McArthur

Přidej si paměť RAM. 2 GB pro Win7×64 je prostě málo. Ideálním minimem jsou 4 GB, optimem 8 GB RAM.

Procesor také nepatří k nejrychlejším, tam už to chce ale více zkušeností, znalost základní desky a trochu více odvahy na změnu. Při výměně procesoru už je ale lepší sáhnout po kompletním upgrade, tj. CPU (procesor) + MB (základní deska) + RAM (operační paměť). Při dostatku peněz změnit i HDD (pevný disk).

jáára

tomu nepomůže ani svěcená voda.

Putin

Nejlepší řešení je restart systému – samozřejmě důležité dokumenty zálohuj. Uvidíš, jak se vše hned rapidně zrychlí 🙂

cochee

Palec jsem dal Frogmanovi a McArthurovi. Vyval pryč jmenované čističe, minimálně jeden z nich běží v pozadí jako rezident a žere systémové prostředky. Chce to min. 4 GiB RAM, lépe 6, čím víc tím líp, ale záleží, kolik a jakou konfiguraci modulů ti podporuje deska. Dost možná by pomohlo vyměnit resp. přidat (jako systémový) disk typu SSD, ale záleží na tom, jestli není brzda ten procesor a navíc je o zvážení, jestli má smysl vrážet do toho prachy, i když SSD se dá pak použít i v novém PC. A nakonec: nemáš čirou náhodou instalovány DVA antiviry, že ne?

anonym

Jen doplním Mc Artura a Frogmana:
Ihned pryč
Advanced systame Care pro,je to více svinstva než aby dělal dobrotu.
Nainstaluj si Glarry utilites,kmpletně ve vyčisti ,je česky ,tak je to snadné.:http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/optimali­zace_systemu/gla­ry-utilities/

anonym

Jéje – toho je. Již jen méně náročný OS – co takhle UnixWare, Arch Linux, … Čištění disku, defragmentace, smazání temp (ve Windows je na 60 místech) a cache. Odvirování, obnovení, odinstalování všeho, co použiješ jednou za měsíc + toho s malwarem atp. Obecně minimalizovat – reinstalovat, mazat, čistit, zkrátka udržovat.

gecco

Jak píše Putin – jen to není „restart“, ale „reinstal“…
😉
Prostě si zazálohuj data a mašinu přeinstaluj.

postcd

je potřeba zjistit čeho je nedostatek. spust si správce úloh, nebo jinak měření výkonu aby bylo vidět kolik je spotřebováno paměti RAm a nebo procesoru CPU
RAM lze dokoupit, mám starý PC a upgrade paměti mu hodně pomohla