Proč u Androidu nejsou okna jako ve Win,? Vždyť umí multitasking.

Nejlepší odpověď
Dochy

Protože tak byl navržen. Primárně je pro telefony s malým displejem, tak se nejevilo důležitě dělat se s okny s proměnlivou velikostí a možností se překrývat…

Další odpovědi
anonym

ze stejného důvodu proč je pomalu nevidíte už ani ve windows 8 … prostě je dnes moderní mít na všem jednoduché fullscreen ovládání, ve kterém vždy na první pohled vidíte co se po vás chce a na co máte kliknout 🙂 … prostě kvůli jednoduchosti ovládání. Jinak třeba samsung galaxy TAB už okna i v androidu má, takže je tam můžete používat pokud vám tento styl vyhovuje víc než vše na celou obrazovku …
Doplňuji:
pardon, chtěl jsem napsat Samsung Galaxy NOTE 🙂 nikoliv TAB

Tisbo

Android je určený pro telefony/tablety na všechny velikosti displayů, dovedeš si představit, jak by uživatel androidu se zařízením například HTC Wildfire S pracoval s okny? Úpřimě si to nedovedu přečdstavit ani u uživatele android tabletu, vzdyť je daleko jedodušší prostředí, když klikneš a máš. Pokud toužíš po práci se dvěma okny najednou, tak si pořiď zařízení od značky Samsung, který umí v zákledu po úpravě výrobcem pracovat se dvěmi aplikacemi na jedné obrazovce.

JujanCZ

Protože by se s nimi špatně pracovalo.

magorvkleci

Android umí víc oken až od verze Nougat.