AndyT

Jak pracovat se souborem .ISO

Dnes jsem si stáhnul soubor .iso a nevím jak s ním. Poradili by jste mi prosím?
Doplňuji:
Badisko, neboj není to OS, ty jen legálně, ale je to hra, ale 14 stará.
Děkuji moc za odpovědi, takže stačí jen vypálit děkuji

Nejlepší odpověď
led

iso súbor je vlastne obraz disku.
na jeho otvorenie doporučujem virtuálnu CD mechaniku
https://www.go­ogle.sk/search?q=vir­tuálne+cd
s ktorým možno pracovať ako s normálnou fyzickou mechanikou. To znamená, do mechaniky vložíte súbor iso a po otvorení sa ukážu v súbore „schované“ súbory, ktoré podľa ich charakteru môžte použiť.
v odkaze nájdete niekoľko virtuálnych mechanik na stiahnutie, popis práce s nimi.

Další odpovědi
badisko

vypalit na cd…ne vazne a co to mas a co s tim chces delat?..je to hra ..nebo zeby dokonce OS..:D..jinak iso jde rozbalit jako bazdy archiv jen si to musis povolit ve tvem komprimacnim nastroji …tak treba 7zip…otevres 7zip > nastoje >moznosti a zasktnes ISO a muzes ho rozbalit …:D ..tak povidej co s nim chces delat…?
Doplňuji:
pokud je to hra tak to musis vypalit …nebo spustit prez tohle ..demon tools.. http://www.slu­necnice.cz/sw/da­emon-tools/ a jemu podobne je to vlastne virtualni mechanika ..taze nepotrebujes fyzicke CD/DVD a nemusis to vypalovat …jen to rez ten program spustis…

Braník

zkus v nástrojích najít Iso,nebo přečti něco tady:
http://www.sol­vusoft.com/cs/fi­le-extensions/file-extension-iso/
Doplňuji:
Iso může být i součást některého mailu,pro otevření jsem ti poslal to psaní,
v Isu se dá i pálit třeb v ashampo apodobně.,
ISO obraz je soubor obsahující digitální kopii dat z optického disku. Název je odvozen od souborového systému ISO 9660, který je použit k ukládání dat na CD. ISO obrazy mají typicky příponu .iso, na Mac OS X pak také .cdr.

Kromě datových souborů obsahuje obraz také všechna metadata souborového systému, a to včetně Boot sektoru, struktur a atributů. Tyto vlastnosti činí formát atraktivní alternativou k fyzickým médiím pro přenos mnoha druhů dat, například software.

Obraz je následně možné vypálit na CD či DVD nebo pomocí speciálního software, který vytvoří virtuální optickou mechaniku, která používá přímo soubor ISO jako zdroj dat. Skutečnost, že soubory je možné libovolně přenášet po síti Internet bez nutnosti přenášet fyzické médium, je využívána jako distribuční metoda pro software. Tento způsob distribuce například využívá Ubuntu.
zdroj:http://cs.wiki­pedia.org/wiki/I­SO_obraz

TokFan

Já tedy .iso nikdy nevypaluji a používám na to winrar nebo virtual clone drive, který mi vytvoří umělý disk, takže ušetřím cédo :D

sadr

Záleží na tvé pokročilosti ale vzhedem k této otázce tipuji naprostý amatér. V tom případě si nainstaluj program DeamonTolls třeba zde
http://www.sta­huj.centrum.cz/mul­timedia/vypalo­vani_cd/daemon-tools/
měl by se sám nastavit pro všechna iso. Má více funkcí ale zjednodušeně když se pokusíš otevřít .iso tak tento program vytvoří virtuální CD mechaniku. Prostě zjednodušeně když to v něm otevřeš připojí se ti nová CD mechanika a v ní bude to co je na iso. Tohle snad už musí pochopit každej