Avatar uživatele
JájsemRaibek

Proč mi nejdou některé funkce v excelu?

Na windows XP jsem měl nainstalován balíček MS Office, který obsahoval i MS Excel (2002). Takže v excelu po kliknutí na klávesovou zkratku ctrl+; se do buňky doplnil dnešní den-datum.
Na windows 8, 8.1 mám stejně tak nainstalovaný zmíněný excel, bohužel tato zkratka nefunguje-respektive funguje, ale doplní to (např. 2.2.2015) datum ve formátu 2.2.1900 a nejde s tím nic udělat.
Zkoušel jsem i v nastavení excelu, tak v nastavení PC změnit datum, ale nepomůže to.
Zajímavé, že sešit, který byl vypracován na XP, tak vzorce s datem fungují po zkopírování do na osmiček, ale jakmile na data sáhnu, už to nejde a doplňuje se rok 1900.
Kde je chyba?
Doplňuji:
Bohužel nemám novější MS Office než ty z roku 2002. Nejde to nějak opravit, aby to fungovalo?
Nebo existuje nějaká náhrada a to tak, aby vše šlo na win osmičkách jako běžel tento na xpéčkách?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, suaeda, zzzlatokopka před 3379 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Odpoveď byla označena jako užitečná

Raibeku, s kompatibilitou různých verzí MsOffice (i dalších progarmů)
s různými verzemi Windows bývají problémy, přestože Microsoft tvrdí opak.

Vyzkoušejte LibreOffice, kancelářský balík zdarma.
Není to úplně MsOffice, ale většině uživatelů stačí.

———–
Odkazy:

LibreOffice:
http://cs.libre­office.org/dow­nload/

Slovenská dokumentace:
https://wiki.do­cumentfoundati­on.org/Documen­tation/Publica­tions/sk

Šablony najdete pro LibreOffice nebo pro OpenOffice,
používat můžete i šablony od Microsoftu (také zdarma).

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?JájsemRaibek Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Zřejmě si nerozumí Win8 se starou verzí Excelu. Instalace novější verze MS Office by to mohla vyřešit

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
suaeda

U MS Excelu verzí XP, 2003 je potřeba povolit a případně doinstalovat následující:
V MENŮ v NÁSTROJÍCH najít DOPLŇKY a zaškrtat položky. Např. ANALYT.NÁSTROJE musí být doinstalovány jinak nejdou vzorce s datumem.
Samozřejmě, že novější verze programu Excel 2010 nebo 2013 umí o něco více než předchozí starší verze.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek