JájsemRaibek

Proč mi nejdou některé funkce v excelu?

Na windows XP jsem měl nainstalován balíček MS Office, který obsahoval i MS Excel (2002). Takže v excelu po kliknutí na klávesovou zkratku ctrl+; se do buňky doplnil dnešní den-datum.
Na windows 8, 8.1 mám stejně tak nainstalovaný zmíněný excel, bohužel tato zkratka nefunguje-respektive funguje, ale doplní to (např. 2.2.2015) datum ve formátu 2.2.1900 a nejde s tím nic udělat.
Zkoušel jsem i v nastavení excelu, tak v nastavení PC změnit datum, ale nepomůže to.
Zajímavé, že sešit, který byl vypracován na XP, tak vzorce s datem fungují po zkopírování do na osmiček, ale jakmile na data sáhnu, už to nejde a doplňuje se rok 1900.
Kde je chyba?
Doplňuji:
Bohužel nemám novější MS Office než ty z roku 2002. Nejde to nějak opravit, aby to fungovalo?
Nebo existuje nějaká náhrada a to tak, aby vše šlo na win osmičkách jako běžel tento na xpéčkách?

Nejlepší odpověď
ivzez

Raibeku, s kompatibilitou různých verzí MsOffice (i dalších progarmů)
s různými verzemi Windows bývají problémy, přestože Microsoft tvrdí opak.

Vyzkoušejte LibreOffice, kancelářský balík zdarma.
Není to úplně MsOffice, ale většině uživatelů stačí.

———–
Odkazy:

LibreOffice:
http://cs.libre­office.org/dow­nload/

Slovenská dokumentace:
https://wiki.do­cumentfoundati­on.org/Documen­tation/Publica­tions/sk

Šablony najdete pro LibreOffice nebo pro OpenOffice,
používat můžete i šablony od Microsoftu (také zdarma).

Další odpovědi
Emefej

Zřejmě si nerozumí Win8 se starou verzí Excelu. Instalace novější verze MS Office by to mohla vyřešit

suaeda

U MS Excelu verzí XP, 2003 je potřeba povolit a případně doinstalovat následující:
V MENŮ v NÁSTROJÍCH najít DOPLŇKY a zaškrtat položky. Např. ANALYT.NÁSTROJE musí být doinstalovány jinak nejdou vzorce s datumem.
Samozřejmě, že novější verze programu Excel 2010 nebo 2013 umí o něco více než předchozí starší verze.