Jak docílit doplnění "ničeho" v Excelu?

Zdravím,

Potřebovala bych poradit. Mám tabulku s daty kdy ve sloupci "A" mám jakýkoliv text a ve sloupci "B" se mi automaticky vyplňuje datum, podle toho kdy do sloupce "A" napíšu daný text. JENŽE - když tam mám funkci, která to umožňuje, tak dokud tam není nic napsáno píše to "FALSE". Dá se nějak zařídit (klidně i funkcí), aby když v buňce ve sloupci "A" není napsáno nic, tak aby se i vedle (ve sloupci B) nenapsalo nic?

Díky

Odpovědi:

Bronzový

pomocí funkce KDYŽ je ve sloupci A nula,napiš NULA,jinak DATUM

Zlatý

Já to dělám tak, že tam dám do podmínky: Když A1=0, tak " " (mezera v uvozovkách); uvozovky se užívaj ve funkcích pro text, takže ve skutečnosti v té buňce bude místo vloženého textu jen 1 mezera, což znamená že to bude vypadat jako kdyby tam nebylo vůbec nic, tedy jako kdyby byla buňka prázdná.

Diskuze k otázce

Bronzový

Mc Merkurion

bolak: je lepší nastavit formát buňky na: >>>[=0]" ";DD.MM.YYYY <<<,máš pravdu,že buňka bude "prázdná",ale z matematiky to je "MEZERA",je to pro ni slovo (text) a s tím pracuje jinak než s "0"(nulou)

Zlatý

bolak

záleží na tom co chce, já to pochopil tak že chce aby buňka vypadala prázdná, nepíše že s tím chce dál pracovat

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.