9 řemesel

Jak nastavit ve Wordu

aby např. spojka nezůstala na konci řádku, ale přesunula se AUTOMATICKY NA ZAČÁTEK ŘÁDKU DALŠÍHO ??Děkuji.
Doplňuji:
Je to na Wordu 2007.Zkouška dopadla neúspěšně.Co to je za chybu na mé straně? Navíc toto již bylo přednastaveno ve W dříve.
Ani opětovné přenastavení nepomohlo.Bohu­žel.Tak zatím děkuji, …

Nejlepší odpověď
anonym

o jakou verzi wordu se jedná?

ve wordu 2007 je to:

  1. záložka – rozložení stránky
  2. pak tam je hned dělení slov
  3. stačí nastavit na žádné

Doplňuji:
no todle je vyloženě, že vám to nerozdělí slovo třeba takto:
republi-
ka
Jak to udělat, aby to nechalo spojku na dalším řádku netušim, takový nastavení tam asi ani nejni

Další odpovědi
Aznoch

Musíte použít pevnou mezeru (při psaní Ctrl+Shift+Me­zerník).
Pokud máte dlouhý text, kde těchto mezer chcete dosáhnout za jednopísmennými slovy automaticky, je nutné provést následující postup:

  1. kurzor na začátek dokumentu
  2. Ctrl + H (zobrazí dialog Nahradit), klikněte na Více
  3. napíšete např. "s " (es a mezera, bez uvozovek)
  4. do pole Nahradit čím napíšete „s“ a z buttonu Zvláštní vyberete Pevná mezera (tedy es a pevná mezera, bez uvozovek)
  5. dáte nahradit vše

Postup opakujete pro všechna písmena, která se mohou vyskytnout osamoceně na konci řádků

Zdroj: www.tipy-a-triky.cz