bolak

Excel – Automatické posouvání řádku podlé obsahu první buňky

Mám v excelu přednastavný sloupec „A“ a v něm v buňkách pod sebou text: 1A,2A,3A..9A,1B,2B,3B­…atd

>http://www2.pic­turepush.com/pho­to/a/13214910/640/132149­10.png

Do tohohle listu potřebuju vložit data z jinýho excelovskýho dokumentu, ale bude se to vázat na ten první sloupec. Ty data který potřebuju vložit, potřebuju vložit tak, aby ty řádky (vzhledem k oranžovému sloupci) navazovaly na ten sloupec „A“ – žlutý sloupec. > http://www3.pic­turepush.com/pho­to/a/13214961/640/132149­61.png takže aby se ke žluté buňce ve které je text „1A“ automaticky přiřadil řádek vpravo od oranžové buňky s textem „1A“. Ke žluté buňce s textem „1C“ přiřadil řádek vpravo od oranžové buňky s textem „1C“, a tak dále. Problém je v tom, že některé ty řádky (buňky z oranžového sloupce) úplně chybí, takže to nejde udělat tak, že dám CTRL+C a CTRL+V a je hotovo, ale musel bych to celé vždycky zkopírovat a hledat u každého řádku, jestli tam je a nebo není, což je zdlouhavý, vzhledem že těch řádků tam mám tisíce. Nebo jde to udělat nějak jinak, je na to v excelu nějaká funkce?

Odpovědi
suaeda

Nevím zda pomůžu, ale přidám dva zajímavé vzorce na přenos dat mezi dvěma soubory:
1 / snadnější způsob je pokud to máme abecedně (číselně) seřazeno:
VZOREC =VYHLEDAT(A10;[B­.xls]List1!$A$1:$A$7­;[B.xls]List1!$B$1:$B$7)
2/ trochu složitější vzorec pokud data nejsou seřazeny, ale hodnoty vyhledává a přiřazuje dobře:
VOREC =INDEX([B.xls]Lis­t1!B:B;POZVYH­LEDAT($A1;[B.xls]Lis­t1!$A:$A;0))
VYSVĚTLIVKY:

  1. Do prvního sešitu do kterého se přenášejí data jsem nazval souborem – A
  2. Druhý sešit ve kterém jsou data jsem nazval – B
  3. Buňky jsou značeny stejně jako na obrázcích.
  4. Oba vzorce se dají rovněž použít v rámci jednoho excel.souboru. je pouze vynechán odkaz na název souboru a upraven název druhého listu.

Možná někdo najde elegantnější řešení.

Doplňuji:
Zapomněl jsem, že vzorec se zadává do souboru excelu s názvem A do buňky B1. Pak jej náslkedně stačí nakopírovat dál B2, B3 atd.

nonnel

Já bych to řešil pomocí programu (VBA), ale tam je nutné dodržovat pravidla. Tím myslím názvy listů a jména sešitů. Byl by to celkem triviální program. Jestli chceš, napiš na santana.k@seznam.cz

bolak

suaeda: a pokud nemáme abecedně číselně seřazeno?