Zlatý

Excel - Automatické posouvání řádku podlé obsahu první buňky

Mám v excelu přednastavný sloupec "A" a v něm v buňkách pod sebou text: 1A,2A,3A..9A,1B,2B,3B...atd

>http://www2.picturepush.com/…

Do tohohle listu potřebuju vložit data z jinýho excelovskýho dokumentu, ale bude se to vázat na ten první sloupec. Ty data který potřebuju vložit, potřebuju vložit tak, aby ty řádky (vzhledem k oranžovému sloupci) navazovaly na ten sloupec "A" - žlutý sloupec. > http://www3.picturepush.com/… takže aby se ke žluté buňce ve které je text "1A" automaticky přiřadil řádek vpravo od oranžové buňky s textem "1A". Ke žluté buňce s textem "1C" přiřadil řádek vpravo od oranžové buňky s textem "1C", a tak dále. Problém je v tom, že některé ty řádky (buňky z oranžového sloupce) úplně chybí, takže to nejde udělat tak, že dám CTRL+C a CTRL+V a je hotovo, ale musel bych to celé vždycky zkopírovat a hledat u každého řádku, jestli tam je a nebo není, což je zdlouhavý, vzhledem že těch řádků tam mám tisíce. Nebo jde to udělat nějak jinak, je na to v excelu nějaká funkce?

Odpovědi:

Stříbrný

Nevím zda pomůžu, ale přidám dva zajímavé vzorce na přenos dat mezi dvěma soubory:
1 / snadnější způsob je pokud to máme abecedně (číselně) seřazeno:
VZOREC =VYHLEDAT(A10;[B. xls]List1!$A$1: $A$7;[B. xls]List1!$B$1: $B$7)
2/ trochu složitější vzorec pokud data nejsou seřazeny, ale hodnoty vyhledává a přiřazuje dobře:
VOREC =INDEX([B. xls]List1!B: B;POZVYHLEDAT($A1;[B. xls]List1!$A: $A;0))
VYSVĚTLIVKY:
1) Do prvního sešitu do kterého se přenášejí data jsem nazval souborem - A
2) Druhý sešit ve kterém jsou data jsem nazval - B
3) Buňky jsou značeny stejně jako na obrázcích.
4) Oba vzorce se dají rovněž použít v rámci jednoho excel.souboru. je pouze vynechán odkaz na název souboru a upraven název druhého listu.
Možná někdo najde elegantnější řešení.

Doplňuji:
Zapomněl jsem, že vzorec se zadává do souboru excelu s názvem A do buňky B1. Pak jej náslkedně stačí nakopírovat dál B2, B3 atd.

Pokročilý

Já bych to řešil pomocí programu (VBA), ale tam je nutné dodržovat pravidla. Tím myslím názvy listů a jména sešitů. Byl by to celkem triviální program. Jestli chceš, napiš na santana.k@seznam.cz

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

suaeda: a pokud nemáme abecedně číselně seřazeno?

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 950
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.