hubickova

Potřebuji zkrátit domácí video, je na to nějaký prográmek?

Je nějaký prográmek,se kterým se do toho i jako laik pustím a zvládnu to video nějak osekat?

Odpovědi
huxa

Windows movie maker

anonym

V e format factory to dokážeš,
Doplňuji:
V mowie makeru jak píše Huxa to spíš rozšíříš,tady to to lze zmenšithttp://www­.stahuj.centrum­.cz/multimedi­a/prevody_for­matu/format-factory/

ptáč

Prosím vás, píšete laickou otázku z kuchyně. Tím otázka šplhá do hackerských výšin všeho vědění. Odhaduji tedy, že máte Windows 7 a ke kamerování používáte telefon Nokia. Neznám editační program na videa, který by se popral s komprimovaným formátem a tak jestli někdo neodpoví za mě, konvertujte video (asi s koncovkou mpg nebo 3gp) do AVI. Buď to zkusíte onlajn, http://video.online-convert.com/convert-to-avi , nebo si stáhnete free konvertor
Any Video Converter odtud http://www.slu­necnice.cz/sw/a­ny-video-converter/ no a ten si natrvalo instalujte.
Pro zkrácení domácího videa budete postupovat 2 kroky. Otevřete si program any video converter, zároveň složku kde máte uloženo video. Mělo by se nacházet na harddisku kvůli spolehlivosti a rychlosti procesu. Jestli tomu tak není, zkopírujte video někam do složky. Mějte vedle okna programu otevřenou složku kde se nachází video. Uchopte kurzorem/myšítkem video a přetáhněte do okna programu, do té části, kam se videa vkládají. Jinak importujte. Počkejte pár sekund, až program konverteru načte video, objeví se náhled. Z nabídky konvertování vyberte předposlední ikonku svislého filmu; Společné video formáty + a je tam Customized AVI Movie .avi. Po pravé straně je dolaďující nastavení zvané Základní nastavení a jediné co si zkontrolujete, bude Velikost videa. Zvolte Originál. Pak ještě zjistit, kam se budoucí zkonvertované video uloží, dále už se označuje jako Soubor. Tato volba uložení je v liště programu nahoře po pravé straně. Program je v češtině, abych nezapomněl. To je fajn.

(vsuvka: tato verze Any Video Converter 5.6.4 se mě jako laikovi nelíbí, přehlednější jsou staré verze např. 3.5.3. Toto co dělají je pro děti ke konverzi filmů do tabletu.)

Nejhorší je, když vám počítač dokončí nějakou úlohu a vy nevíte, kam se výsledný soubor uložil. Defaultně by to mělo být v Dokumenty/ANV asi. Tak.
Hlavní teď bude to tlačítko Převést! To je to konvertování videa i se zvukem. Podle délky domácího videa to bude trvat tak půl hodiny. Tento proces spotřebovává veškerý výpočetní výkon procesoru, proto na počítači nedělejte nic jiného. Lze povolit poslech hudby.

Dalším krokem bude zjištění, kde je to video .avi. Když máte vyhráno a našla jste složku s videem které má stejný název jako vstupní, tak otevřeme v nabídce Start Windows Movie Maker. http://window­s.microsoft.com/cs-cz/windows7/pro­ducts/features/mo­vie-maker
Tento implikovaný nástroj doporučuji proto, že je to k poloprofesi­onálnímu zpracování videí to nejlepší a sám ho používám řadu let. Hodí se ke stříhání, spojování, prolínání, nebo získání zvuku ve formátu wma – windows … audio, k detailním záběrům, no ale tam je nápověda.

Zpět k anv konverteru, video je hotové a jak bývalo u starých verzí zvykem, po skončení práce se otevřela složka s novým souborem. Dnes je to složitější. Jděte na to tak, že nad dokončené video – tedy náhled, kliknete druhým myšítkem, no a z kontextového menu vyberte Open Destination umístění souboru. Toto krátké domácí video bude mít velikost asi 50–100 MB a přetáhnete ho nad program Windows Movie Maker.

2. krok krácení, střih.
Importovala jste video, se kterým může pracovat nejlepší stříhač Movie Maker. (můvímejkr).

Pro větší přehled a vůbec pro sledování vteřin a dokonce pro sledování krokováním, je hned vlevo dole, napsáno Časová osa. Klikněte na to, zvolte Časová osa. Jinak defaultně bývá Scénář, ale to se hodí jen na fotografie. Nevlastně jsem zmínil fotografii. Obrázek z momentky vložíte do videa tak, že označíte místo, kde by mohla fotka být, a najděte si příkaz Rozdělit. Tam můžete vložit obrázek.

Rozdělit znamená rozstřihnout, to jsou místa která budou označena. Buď začátek, nebo konec střihu. Toto je klíčová funkce tohoto programu. Zvětšete si lupou + a mínus místo, kde budete film dělit.

Ta část, která bude vystřižena, pozor, musíte označit i konec střihu, na tu kliknete aby byla označena. Tak. Tu část, kterou si přejete vynechat, jste označila a je zvýrazněna silnějším obrysem. Tápněte po klávesnici kde je Delete. Smazat. Následující část videa přilne k prvnímu střihu, takže tam obrazový výpadek nebude. Pro přesné zjištění, kde obraz střihnout, použijte krokování. To jsou tlačítka pod náhledem, vpřed a vzad.

Střih useknutím se používají všeude, jak ve filmech, tak ve zprávách. Chcete-li ale obrazy prolnout,
uchopíte pravou část filmu, tu zbývající a posunujete ji směrem vlevo. Zbytečná prolnutí nejsou pro diváka zajímavá a spíše odrazují.

O efektech psát nebudu, máte tam nápovědu. Ty kombinujte a experimentujte.

Začátek nebo konec domácího videa může být a nemusí s přechodem z černé a do černé. To se dělá druhým myšítkem Rozetmít, Setmít.

Chcete-li nějak zrušit původní zvuk ve videu, kde je třeba ze dvorku slyšet: ..„ože bych ji poslal však víte kam,“ „honzo ta káva, kolik cukru!?“.. Tak střihněte znovu vložené video do lišty tam dole, pod videem vlevo je zvuk a rozbalíte ho značkou +. Video vložíte do zvukové stopy pod obraz. Jde to. To je kouzlo stříhání.

Konečný výsledek pak neukládáte jako Uložit projekt, i když byste to měla dělat po pár minutách, co kdyby vypnuli proud, ale volbou Publikovat film.

Nastavení kvality filmu, malá šířka pásma 117kb/s se rovná mp4 a hodí se do mobilu. Proto zvolte nejlepší kvalitu.

Během vytváření publikovaného filmu mějte ohled na výkon vašeho PC a nespouštějte jiné programy jako jsou prohlížeče. Není neobvyklé, že na slabším stroji to trvá až 3 dny. 🙂

gecco

zkrátit?
Tedy sestříhat – ´vyhodit´ některé části videa?
Já používám Avidemux ( http://avidemux­.sourceforge.net/dow­nload.html ), ale lze, samozřejmě, použít libovolný videoeditor.

ondra148

Doporučil bych movie maker.

ptáč

Avidemux? Není to ten nefunkční blábol jak vás vývojář prosí o peníze? Už jsem mu jednou odepsal co si myslím. Do prdele i s těmi jeho kodeky!