David229

Poradíte s přestupem na jinou školu z druhého ročníku gymnázia?

Potřeboval bych poradit. Jsem ve druhém ročníku gymnázia a teď v pololetí jsem propadl z matiky a celkově učení mě nebaví, ale maturitu chci. Jen si myslím, že jsou jednodušší školy s maturitou než gymnázium. Navíc k tomu je ve třídě kolektiv, který mi moc nesedí a opravdu bych rád přešel pryč. Má to, ale háček. Nechci nastupovat na novou střední školu od prvního ročníku. Na rozdílové zkoušky bych se klidně naučil, ale žádnou možnost přestupu na jinou střední školu jsem nenašel. Děkuji za rady

Nejlepší odpověď
annas

Ať se vaši rodiče domluví s ředitelem gymnázia, co synovi doporučuje.

Kromě toho musí rodiče zajít do školy, kterou si vyberete a domluvit se za jakých podmínek a do kterého ročníku byste mohl přestoupit.

Nemusí vás přijat, záleží na tom, zda má volné místo.

Rodiče musí podat písemnou žádost. Jste totiž nezletilý.

Jedině v „nové“ škole se dovíte další podrobnosti.

Do kterého chcete ročníku? Rozdílové zkoušky za 1. ročník?
Ve 2 ročníku . nemáte uzavřené 1. pololetí, takže pokud vás ředitel „nové“ školy přijme, posoudí, zda vám některé předměty uzná, z kterých budete muset složit rozdílové zkoušky.

Na odborné škole vám bude chybět návaznost, bude to pro vás hodně náročné.

Uvědomte si, že se mohou vyskytnout problémy např. s výukou druhého cizího jazyka nebo velkým počtem rozdílových zkoušek z odborných předmětů. Přitom se učit novou látku.

Další odpovědi
quizzi

Tak se obrať na ředitele školy, kam bys chtěl nastoupit. Přijetí záleží pouze na rozhodnutí ředitele té nové školy.

Lamalam

„celkově učení mě nebaví, ale maturitu chci“. To nejde moc dohromady.

Lilienka

Ahoj, před cca 8 lety jsem přestupovala z jednoho gymnázia na jiné (po roce a půl.) Chtěla jsem až po druháku ale po Vánocích jsem se s ředitelkou domluvila, že to bude nejlepší co nejdříve. Takže jsem nastoupila od začátku pololetí. Jeden můj spolužák přestoupil zase po roce stavebky na gymnázium do druháku. Jak psali jiní, možné to je, ale záleží to především na domluvě (rodičů) s ředitelem. Jinak ti fandím, na jiné SŠ by tě to mohlo více bavit, a hlavně není potom nezbytně nutné jít na VŠ. Na druhou stranu, vzhledem k té matematice je možné, že ztratíš rok.

Arne1

Když maturitu „chceš“ tak pro to musíš něco udělat. Maturita není papír zadarmo, ale za vědomosti. Bez tvého přičinění ti je do hlavy nikdo nenalije (Norimberský trychtýř a jeho ekvivalenty ze scifi literatury jsou stále jenom scifi).

Měl by sis důkladně rozvážit, co chceš v životě dělat a tomu podřídit výběr školy – učiliště. A pak pro to něco dělat – život není zadarmo.
Jestli si myslíš, že někde dostaneš maturitu z matiky zadarmo, tak jsi na omylu. Doufám, že státní maturita z matematiky stále bude aby ji právě nikdo nedostal zadarmo. Mimochodem, to co se na gymplu učí jako matematika, to jsou stále jenom kupecké počty, ta pravá matematika je až na vejšce. Nicméně hodně záleží na učiteli, jako ostatně v každém předmětu. Jsou učitelé kteří obor sice znají, ale nedokáží žáky zaujmout a látku podat srozumitelně. Sám si na to pamatuju z chemie na gymplu. Jedna učitelka, třídní, docela fajn mladá kočka, ale chemie od ní nestála za nic. Její skoro stejně stará kolegyně pravý opak. Měl jsem chemii rád, ale u jedné učitelky známky špatné a u druhé jedničky (a nebyly zadarmo).

ivzez

Jestli přestup, potom hned teď.
Čím později o přestup s rodiči požádáte, tím pravděpodobnější
bude ztráta minimálně jednoho (ale možná i dvou) ročníku(ů).

Teď se ještě může podařit přestup do 2. ročníku
(podle toho, kolik toho bude potřeba dohonit).