Frckar

Přestup na jinou sš – reparáty

Zdravíčko, kamarád nedokončil druhák na sš a má dělat reparáty z dvou předmetů a chtěl přejít na jinou školu, tak zítra prý jde na pohovor a vzaly by ho opět do druhého ročníku, tak se ptá, jestli už reparáty nehrají žádnou roli a může zavolat na sš a zrušit je? Já si myslím, že je to logické, ale nevím. On se mu ten rok stejně nebude počítat i kdyby reparát udělal a stejně půjde opět do druháku. 🙂 Díky za odpovědi

Nejlepší odpověď
barnajka

Kdysi jsem řešila podobný problém, tak ze mě bude mluvit vlastní zkušenost :)

Pokud kamarád přechází na novou školu a přijetí je jisté na 100%, klidně ať do staré školy zavolá (nebo pošle mail) a řekne, že se na reperáty nedostaví, protože v září nastupuje na jinou SŠ.
Jedině snad kdyby ho na nové škole byli ochotni vzít do 3. ročníku, pak by si musel ty reparáty na staré škole dodělat, aby měl druhák oficiálně dokončený. Jinak ho nová škola do 3.ročníku samozřejmě přijmout nemůže.
Jakmile se kamarád „zapíše“ na nové škole, s tou starou přestává mít cokoliv společnýho, tj. stará škola nemá právo (ani důvod) trvat na složení opravných zkoušek.
ALE! Pokud kamarád chodil na SOUKROMOU školu, kde se platí školné..a během studia mu na školném vznikl nějaký dluh, tento dluh splatit MUSÍ, i když už se tam vrátit nehodlá. Tady neplatí ta má věta, že se starou školou už nemá nic společnýho…
To víš – jak jde o peníze… :)

Další odpovědi
Lyn

Jelikož nemá ukončený druhý ročník, nemohou ho vzít na jiné rovnou do třeťáku. Musí mít ukončený ročník tzn. reparát musí udělat na staré škole a poté (po ukončení 2. ročníku) pokračovat v ročníku třetím na nové škole.