Anonym_1

Je možné přestoupit z gymnázia na Střední z kvinty ???

Dobrý večer,

Jsem studentem Gymnázia, nyní již kvinty, ale můj prospěch je ztěžka dostačující u určitých (2) předmětů, chemie a fyzika. Taktéž mi zdaleka nevyhovuje kolektiv, který je nudný, asociální a falešný…Protože já jsem ten typ člověka, co má 3× týdně tanec, furt se někde nachází, brigáduje, soutěží, a pak mu nezbývá čas na školu…Tak mě napadlo přejít na střední se zaměřením které by mě alespoň trochu zajímalo, jelikož na taneční konzervatoř nechci, ale vím že tímto směrem se v budoucnu vydám, a i přesto chci maturitu… Problém je v tom, že kvintu tímto rokem ukončuji, a nevím, co bych musel udělat na jiné škole, zda bych musel zopakovat ročník, či dělat nějaké testy, jak jí vůbec zkontaktovat…Kvůli tomu se obracím k vám :)

Předem děkuji za případné odpověďi :)

Nejlepší odpověď
gecco

Je to úplně jednoduché…
😉
S přestupem na jinou školu musí souhlasit její ředitel – takže jej kontaktuj (resp. tví rodiče, jakožto tví zákonní zástupci).
Pokud ředitel souhlasit bude, současně ti (rodičům) sdělí i podmínky, za nichž by byl přestup možný.
___
A jak kontaktovat ředitele školy, na niž bys chtěl přestoupit? – telefonem, mailem, osobně, dopisem…
😉