zett

Jak probíhá přestup na jinou školu?

Jaké jsou první kroky na přestup do jiné školy? Co všechno během toho přestupu probíhá?.

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, v jaké fázi váš přestup je.

Žádost o přestup musíte podat písemně a je-li vám méně než 18 let, musí ji podepsat i vaši rodiče.

2. O tom, zda vás nová střední škola přijme a do jaké ročníku budete umístěn, rozhoduje její ředitel.

3. Kontaktujte ředitele školy, do které chcete přestoupit, a domluvte si osobní schůzku.

4. Při osobním pohovoru sdělte důvody, které vás vedou ke změně školy, proč jste si vybrali pro přestup právě tuto školu, a v jakém ročníku byste chtěli pokračovat. Zeptejte se na vše, co vás zajímá (připravte si otázky v klidu doma).

5. Ředitel zvolené školy může a nemusí souhlasit s přestupem. Důvodem nesouhlasu mohou být kapacitní možnosti, tzn., že ve škole není volné místo.

6. Jakmile máte písemný souhlas ředitele nové školy s přestupem a konkrétní datum nástupu na novou školu, stáváte se od toho dne studentem nové školy.

7. O přijetí žáka informuje ředitel školy bez zbytečného odkladu ředitele školy, z níž žák přestoupil. Ředitel školy, z níž žák přestupuje, zašle do pěti pracovních dnů poté, co se dozvěděl o přijetí žáka na jinou školu, řediteli této školy kopii dokumentace žáka ze školní matriky."

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-da-prestoupit-na-jine-gymnazium

Uvedla jste málo inforamcí, nevím, zda budete muset složit rozdílové zkoušky, ale to vám určitě ředitel nové školy řekne.

Další odpovědi
Drap

Nejprve dohodneš s vedeném obou škol za jakých podmínek a kdy přestoupíš a potom v určený den na jedné škole skončíš a druhý den jdeš do nové školy. škola tě také nemusí přijmout a pokud nejsi plnoletý, musí za tebe jednat rodiče.

ivzez

Prvník krokem je dohoda s ředitelem školy, na kterou chcete
přestoupit a písemná žádost o povolení přestupu.
Poté budete postupovat podle pokynů ředitele nové školy.

Nejste-li zletilý, musí žádost podepsat i zákonný zástupce
(pravděpodobně jeden z rodičů).