neim6464

Jak se říká povoleným 5–10 minutám, o které se zpozdí žena?

Už několik dní mě trápí, že si nemohu vzpomenout jak se říká povoleným 5–10 minutám, o které se zpozdí žena… Neznáte nějaké ´pořekadlo" pro tuto situaci?

Nejlepší odpověď
Kepler

Snad akademická čtvrthodinka, ale to se týká spíš schůzek mužů v nerovných postaveních. To aby ti důležitější nevypadali jako, že jim na vás moc záleží. U žen je to trochu jinak, je to vrozené chování ve stylu: ať nevypadám jko k…

Další odpovědi
Mc Merkurion

… DOCHVILNOST … ještě jsem neviděl ženskou, která by se zpozdila jen o 5–10 minut …

zjentek

Za 5–10 min. stihne žena několik orgasmů. Říkej si tomu, jak chceš. ;)

annas

Pojem aklademická čtvrhodinka vznikla z důvodu, „že se akademičtí profesoři často orientovali v čase pomocí Slunce, vžil se tento pojem i na akademické půdě a je zde dodnes používán jako čas, do kterého studenti čekají příchodu pedagoga. “

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Akademick%C3%A1_%C4%­8Dtvrthodinka

Dnes se etento pojem používá i jinde, třeba i v Poslanecké sněmovně, jenže tam tato čtvrhodinka trvá mnohem déle.

Ale na schůzce ženy s mužem platí akademická čtvrhodinka i pro ženy.
Jinak dochvilnost s tolerancí – cca do 15 minut.

Jak prohlásil král Ludvík XVIII – „Dochvilnost je ctností/výsadou králů a povinností všech řádných lidí.“

Znám trochu jinak – dochvilnost je výsadou králů a ctností královen…

Řídím se zásadou – přijít o pět minut dřív je akorát, přesně na čas je už skoro pozdě. Pozdě je nepřijatelné … Pokud nejsem závislá na zppžděné městské dopravě.

Je vidět, že i na pravidlo „dochvilnosti“ se pohlíží jinak.

miroslav.bk

Hulvatstvi, stejne jako kdyz se bez omluvy zpozdi muz. Slusnosti je dochvilnost. Kdyz nestiham, predem se omluvim.

aliendrone

Řekl bych že bezvýznamnost. MNOHEM HORŠÍ to je, když se žena zpozdí o cca 9 měsíců!! ;) :D :D

ahold

Chodit pozdě je výsadou králů. 😁