Podání žaloby. Důvod - křivé obvinění.

Prosím Vás, co nejvíc lidí mi prosím poraďte, jak probíhá podání žaloby z důvodu křivého obvinění, nechci to nechat jen tak plavat a chci se bránit. Vím že mám zajít na policii v místě svého bydliště, ale pokud s tím máte někdo nějaké zkušenosti, dejte prosím Vás vědět. Co nejdelší a co nejobsáhlejší odpovědi. Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Dury , jestli me neklepne pepka z mych deti , tak z vas jo. :-) Kazdy pripad je jiny , kazda policie jedna jinak ( bohuzel ) ... jestli chcete podat tresni oznameni za pomluvu , dojdete si tam a vse reknete jim , tak jako nam :-) a pak uvidite. Nemuze vam dopredu nikdo rict , jak to dopadne. Muzou to pak odlozit jako tvrzeni proti tvrzeni .. pro nedostatek dukazu ... ja bych se na to vypr... , kdyby jsme kazdeho meli udavat pro pomluvu . Vsechno za tyden uvidite jinak - tedy mozna. Povzneste se na to. Nebo zkuste promluvit s tim clovekem . Je to ale mozna moje naivita... -iv- PROMINTE . :-)

Další odpovědi:

Bronzový

Taky bych to nechala plavat. Čím víc se s h.v..m mažeš, tím víc smrdí.

Bronzový

Křivé obvinění přichází v úvahu pouze tehdy, pokud pachatel do protokolu u policie nebo soudu uvedl takové nepravdivé údaje, na základě kterých vám bylo sděleno obvinění z některého z trestných činů. Pokud vám obvinění sděleno nebylo, nejedná se o křivé obvinění.

Pokud máte na mysli pomluvu, tak je zde nutné vážné poškození vaší cti, což však v praxi znamená, že vás díky pomluvě vyhodili z práce, rozvedla se s vámi manželka a podobně.

V ostatních případech vás policie odkáže na místně příslušný obvodní či okresní soud s odakzem, že se můžete bránit v občanskoprávní žalobě. A zde bych bez právníka nic nepodnikal.

Teď jsem si přečetl předchozí dotaz ohledně "plakátů gay". Zde křivé obvinění ani pomluva nepřichází v úvahu. Onen člověk JEN vyslovil podezření a je na policii, aby jeho podnět prověřila. Jedná se o běžný postup, kdy se policie vždy ptá: "Na koho máte podezření". Sdělte při výslechu policii svou verzi a tím je to vyřízeno. Žádnými vašimi odvetnými kroky, se policie nebude zabývat - tedy podáním trestního oznámení. Něco jiného by bylo, kdybyste však onoho člověka třeba zmlátil...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.