Avatar uživatele
Tomíček

Jak to probíhá na Policii ČR?

Dobrý den,

Dostal jsem se do nepříjemné situace, kdy jsem byl okraden na internetu o částku 5 000 Kč. Jak už jsem se ptal včera, tak se jedná o trestný čín a nikoliv o přestupek.

Je mi 17 a s policii jsem ještě nikdy nejednal a zítra jdu na služebnu a vůbec nevím, jak to probíhá. Je mi jasné, že mam vzít asi OP a na flash disk informace a důkazy, co se vlastně stalo. Ještě bych se chtěl zeptat, zda mohu podat výslech sám, nebo musím mít potvrzení od rodičů, nebo tak něco, když mi není 18.

A jak to probíhá dál? Asi se to bude nějakou dobu řešit a pak bude soud a ten bude kde, když nás je víc a každý bydlí jinde? A musím na něj, nebo můžu počkat na konečný verdikt doma u schránky?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1941 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Eduart

No v první řadě bys měl přestat vkládat jakékoli naděje v policii,potom by ses měl smířit s tím že už těch 5k nikdy neuvidíš,potom by sis z toho měl vzít ponaučení pro příště a na závěr si zhodnotit,jestli ti všechna ta byrokracie,čekání a arogantní přístup od státních zaměstnanců za to vůbec stojí.

Upravil/a: Eduart

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
klumprt

Můžeš jít na policii i sám. Jedná se se patrně o první kontakt v dané věci. Sepíšou s tebou protokol o trestním oznámení.
Trestní řízení probíhá primárně tam, kde ke spáchání činu došlo, případně tam, kde vyšel čin najevo. Tedy bylo-li okradeno více lidí při jednom pokračujícím skutku, tak tam, kde to začali řešit první. U těchhle internetových podvodů to může být i na druhé straně republiky.
Výslechy u policie však proběhnou vždycky v místě tvého bydliště. Pouze snad řízení u soudu bude možná vyžadovat nějaké cestování. Náklady na cestu (svědečné) soud proplatí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Výslech podat nelze, pouze výpověď.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
klumprt

Eduartova pragamtická odpověď tvoří vůči mé poněkud idealistické takový hezký kontrapunkt, že mu musím dát palec. 🙂

před 1941 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek