Tomíček

Jak to probíhá na Policii ČR?

Dobrý den,

Dostal jsem se do nepříjemné situace, kdy jsem byl okraden na internetu o částku 5 000 Kč. Jak už jsem se ptal včera, tak se jedná o trestný čín a nikoliv o přestupek.

Je mi 17 a s policii jsem ještě nikdy nejednal a zítra jdu na služebnu a vůbec nevím, jak to probíhá. Je mi jasné, že mam vzít asi OP a na flash disk informace a důkazy, co se vlastně stalo. Ještě bych se chtěl zeptat, zda mohu podat výslech sám, nebo musím mít potvrzení od rodičů, nebo tak něco, když mi není 18.

A jak to probíhá dál? Asi se to bude nějakou dobu řešit a pak bude soud a ten bude kde, když nás je víc a každý bydlí jinde? A musím na něj, nebo můžu počkat na konečný verdikt doma u schránky?

Nejlepší odpověď
Eduart

No v první řadě bys měl přestat vkládat jakékoli naděje v policii,potom by ses měl smířit s tím že už těch 5k nikdy neuvidíš,potom by sis z toho měl vzít ponaučení pro příště a na závěr si zhodnotit,jestli ti všechna ta byrokracie,čekání a arogantní přístup od státních zaměstnanců za to vůbec stojí.

Další odpovědi
klumprt

Můžeš jít na policii i sám. Jedná se se patrně o první kontakt v dané věci. Sepíšou s tebou protokol o trestním oznámení.
Trestní řízení probíhá primárně tam, kde ke spáchání činu došlo, případně tam, kde vyšel čin najevo. Tedy bylo-li okradeno více lidí při jednom pokračujícím skutku, tak tam, kde to začali řešit první. U těchhle internetových podvodů to může být i na druhé straně republiky.
Výslechy u policie však proběhnou vždycky v místě tvého bydliště. Pouze snad řízení u soudu bude možná vyžadovat nějaké cestování. Náklady na cestu (svědečné) soud proplatí.

ivzez

Výslech podat nelze, pouze výpověď.

klumprt

Eduartova pragamtická odpověď tvoří vůči mé poněkud idealistické takový hezký kontrapunkt, že mu musím dát palec. 🙂