Jak si mám poradit s podvodem?

Byl jsem podveden, prosím Vás poradí mi někdo...? Odpověď na david.2111@seznam.cz nebo zde, děkuji.

Dobrý den, sjednal jsem si přes inzerci na internetu koupi mobilního telefonu. Prodejce byl velmi ochotný, příjemný. Domluvili jsme se, že za mobil zaplatím polovinu a až mi příjde, tak druhou část doplatím. Promýšlel jsem to dlouho, ale nenapadlo mě, že se bude zřejmě jednat o podvod. Zaslal jsem částku 4500 na účet prodejce. Dnes 3.1.2013 mi odešly peníze z mého účtu a prodejce neraguje. Na své emailové adrese se vydavá za někoho jiného, než kdo je vlastníkem bankovního účtu. Psal jsem do banky, kde mám svůj bank. účet (GE Money Bank) a ptal se, zda jde nějak platbu stornovat či nikoliv, tak mi bylo odepsáno, že zkusit to můžu a musím to provést do 30 dní od platby. Dále uvažuji o trestním oznámení, ale jelikož částka nedosahuje 5000 Kč, tak nevím, zda se jedná o trestní čin nebo jen o přestupek ...? Poté jsme se také ptal, zda když mám účet a jméno majitele účtu, zda mi poskytne banka informace o vlastníkovi účtu a jinou odpověď než, že mi soukromé informace poskytnout nemohou jsem nečekal. Nevím jestli mám zajít rovnou na Policii ČR a to podle účtu a jména dohledá dotyčnou osobu? Jsem student vysoké školy a 4500 taky nejsou zrovna peníze jen tak k vyhození. Ještě mě napadlo doplatit mu částku, aby v součtu přesahovala 5000 Kč a v tom případě už by se to dalo řešit trestním oznámením? Tak bych se chtěl zeptat, zda byste mi mohli poradit nebo se mám smířit s tím, že už své peníze neuvidím? Když by se jednalo o trestní oznámení, tak to se potom táhne přes soudy nebo to probíhá přes Polici ČR, která zajede za dotyčným a pohrozí mu, doposud jsem nic takové neřešil, takže nevím, jak to tady v ČR probíhá? Děkuji mnohokrát za odpověď, s pozdravem David

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Trestní oznámení lze podat i když částka nepřesahuje 5000. A toto je jasný podvod.

Další odpovědi:

Stříbrný

To trestní oznámení podej,třeba nejsi sám,je možné že podvedl i nějaké jiné lidi takže třeba toho už na něj policie má víc,tím jenom pomůžeš,že ho nahlásíš.

Diskuze k otázce

David91

Mohl by mi někdo ještě poradit, jestli mám zajít jen Polici či do Banky...? Reklamace v bance je možná, ale úspěch se tam asi nedočkám a na Policii ČR jde jen poslat výzvu k uhrazení nějaká dohoda či domluva existuje...? Nebo se mám rovnou pustit do trestního oznámení nebo si domluvit vymahače...?
Díky moc za každou radu.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.