Avatar uživatele
David91

Jak si mám poradit s podvodem?

Byl jsem podveden, prosím Vás poradí mi někdo…? Odpověď na david.2111@seznam.cz nebo zde, děkuji.

Dobrý den, sjednal jsem si přes inzerci na internetu koupi mobilního telefonu. Prodejce byl velmi ochotný, příjemný. Domluvili jsme se, že za mobil zaplatím polovinu a až mi příjde, tak druhou část doplatím. Promýšlel jsem to dlouho, ale nenapadlo mě, že se bude zřejmě jednat o podvod. Zaslal jsem částku 4500 na účet prodejce. Dnes 3.1.2013 mi odešly peníze z mého účtu a prodejce neraguje. Na své emailové adrese se vydavá za někoho jiného, než kdo je vlastníkem bankovního účtu. Psal jsem do banky, kde mám svůj bank. účet (GE Money Bank) a ptal se, zda jde nějak platbu stornovat či nikoliv, tak mi bylo odepsáno, že zkusit to můžu a musím to provést do 30 dní od platby. Dále uvažuji o trestním oznámení, ale jelikož částka nedosahuje 5000 Kč, tak nevím, zda se jedná o trestní čin nebo jen o přestupek …? Poté jsme se také ptal, zda když mám účet a jméno majitele účtu, zda mi poskytne banka informace o vlastníkovi účtu a jinou odpověď než, že mi soukromé informace poskytnout nemohou jsem nečekal. Nevím jestli mám zajít rovnou na Policii ČR a to podle účtu a jména dohledá dotyčnou osobu? Jsem student vysoké školy a 4500 taky nejsou zrovna peníze jen tak k vyhození. Ještě mě napadlo doplatit mu částku, aby v součtu přesahovala 5000 Kč a v tom případě už by se to dalo řešit trestním oznámením? Tak bych se chtěl zeptat, zda byste mi mohli poradit nebo se mám smířit s tím, že už své peníze neuvidím? Když by se jednalo o trestní oznámení, tak to se potom táhne přes soudy nebo to probíhá přes Polici ČR, která zajede za dotyčným a pohrozí mu, doposud jsem nic takové neřešil, takže nevím, jak to tady v ČR probíhá? Děkuji mnohokrát za odpověď, s pozdravem David

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4129 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Trestní oznámení lze podat i když částka nepřesahuje 5000. A toto je jasný podvod.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
honza19hk

To trestní oznámení podej,třeba nejsi sám,je možné že podvedl i nějaké jiné lidi takže třeba toho už na něj policie má víc,tím jenom pomůžeš,že ho nahlásíš.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
David91

Mohl by mi někdo ještě poradit, jestli mám zajít jen Polici či do Banky…? Reklamace v bance je možná, ale úspěch se tam asi nedočkám a na Policii ČR jde jen poslat výzvu k uhrazení nějaká dohoda či domluva existuje…? Nebo se mám rovnou pustit do trestního oznámení nebo si domluvit vymahače…?
Díky moc za každou radu.

před 4129 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek