Trestní oznámení za pomluvu?

Dobrý den,zvažuji trestní oznámení na neznámého pachatele. Z anonymního emailu na mne poslal zaměstnavateli,že vynáším informace z firmy. Je možné podat trestní oznámení? A má to nějaký smysl? Děkuji a přeji hezký den

Nejlepší odpověď
badisko

Lze …vcera tady bylo neco na tema pomluva …

§ 184
Pomluva

(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

(2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.

Zdroj: http://zakony­.kurzy.cz/40-2009 -trestni-zakonik/paragraf-184/

Pokud vas to vazne poskodi tak bych zvazoval navrh …kazdy email se da dopatrat …spis bych se obratil zde ..http://www.po­licie.cz/…nej­drive vsak zde jak http://www.pravni-rady.eu/bezplatna-pravni-poradna-online tam vam reknou jestli to ma vubec cenu rezit …:D pokud to bylo z anonymniho E-mailu tak by zamestnavatel na toto nemel brat zretel…je to jen anonym ale lide jsou ruzni…

Další odpovědi
Michal Kole

Lze to, ale problém bude dokazování.

pl4toon

Určitě bych to zkusil. Policie má pravomoci vyžádat si od providera informace, na jejichž základě smůže najít pachatele. Pokud byl tak blbý, že poslal tento email z domova, tak bude ztotožněn okamžitě. Jestli ho ale poslal odněkud z free wifi zone, tak to bude problém. Ale můžou ho tam mít na kamerách a jestli ty záběry získají, můžou vám je ukázat a vy na nich možná poznáte kolegu z práce :)