Andykendy

Trestní obvinění z krádeže. Co dělat?

Na brigádě mě obvinili z krádeže peněz a přitom jsem nic nevzala.Vše na mě bylo nastrazeno,jak se bránit?
Každý večer odevzdavam obálku s trzbou,kterou predavam servirce a podepisuji v sešitě.Pro obálku si přijela vedoucí, ale peníze tam nebyly,byla tam pouze kartonova deska,se kterou prikryvam kasu,aby na ni nesvitilo slunce.Co dělat, když jsou tam moje otisky a jak se bránit??? Nevím co dělat, policie mě nutí, abych se přiznala a vše zaplatila…ale nechci se přiznat, když jsem nic neudělala a ještě to uhradit.Ale policie tvrdí, že to dají k soudu a otisky mě usvědči.Ale to je přeci jasné, že tam ty otisky budou,když jsem z kartou přišla do kontaktu a s obálkou též. Děkuji za rady :)

Nejlepší odpověď
klumprt

Každé obvinění by mělo být prokázáno bez pochybností. V případě pochybností je třeba přiklonit ve prospěch obviněného. Pokud se vám podaří celou verzi o vaší krádeži (zpronevěře) zpochybnit, neměl by vás žádný soud odsoudit.

Další odpovědi
Dochy

Pokud jsi v tom skutečně nevinně, tak nepodlehnout a zajistit si právníka… A držím palce.

Rokio

Máš prostě smůlu, ale tvému příběhu věřím. Na tvém místě bych ty peníze zaplatil, abys neměla zápis v trestním rejstříku. Je to sice od opravdového viníka hnusné, ale žádná lepší možnost mě nenapadá.

Adamos00

To ani dokonce zivota nestihnes zaplatit s takovym platem :O

ivzez

Předání tržby nemáte podepisovat Vy někam do sešitu. Tržbu máte předávat proti písemnému potvrzení jejího převzetí. Samozřejmě trvat na tom, aby před Vámi přebírající peníze přepočítal/zkon­troloval.

I já Vám věřím, že jste nic nevzala, ale nedovedu si dost dobře
představit, jak bez písemného potvrzení prokázat předání tržby.