Avatar uživatele
Janek11

Zdravím. Byl jsem křivě pravděpodobně obviněn z krádeže reklamní vlajky. Jak se zachovat u přestupkové komise?

Zdravím. Byl jsem pravděpodobně obviněn z krádeže reklamní vlajky. Tuto vlajku jsem ale neukradl. Našel jsem ji na zemi a nesl asi 30 metrů. Policie se mnou přestupek na místě neřešila, jelikož jsem měl necelé 2 promile. Prakticky jsem nic hrozného neudělal ale jak se mám zachovat před komisí? Je možné se vyvlíknout? Například, že neexistují důkazy o tom, že jsem reklamu neodcizil z původního místa. Může na mě být svedeno i přisvojení cizí věci? Domů jsem si to vzít rozhodně nehodlal. Zároveň jsem policii neuposlechl hned ale doběhl jsem skupinu přátel. Teprve potom jsem zastavil. Lze to považovat za neuposlechnutí úřednické osoby? Uznávám svou blbost ale abych za to jako student platil vysoké pokuty… Díky moc.
Doplňuji:
Zajímá mě hlavně jestli dostačuje můj argument, že neexistují důkazy, které mě usvědčují z krádeže. Svědky mám, ale jako slušný člověk, kterému není vše jedno, do toho nechci tahat ostatní a dělat si tak další ostudu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Hohny před 4149 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Budeš muset, třeba i za pomoci svědků dokázat, že jsi to neudělal, nebo přijmout uložený trest. To, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí v této společnosti bohužel neplatí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
david22

Řekni jim, žes to neudělal a oni tě pustí.
Protože pravda vždy zvítězí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzzz

Tvrzení ti stačit nebude. Spíš ti pomůže svědectví. Jinak i zde platí, že ti vinu musí prokázat, ale policajti jsou vždy dva, takže by jejich svědectví bylo víc, než jen to tvoje. Obrať se na co nejvíce svědků, ať ti pomůžou. Pokud si to neudělal a oni řeknou pravdu, tak ti to nemají jak dokázat. Bez svědků opravdu pohoříš.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek