Jak se branit proti krivemu obvineni?

Dobry den.Mam 3 mesicniho syna.S expritelem jsem se rozesla jiz v tehotenstvi,kdy me citove vydiral svymi hysterickymi zachvaty zarlivosti,leci se na psychiatrii,deprese a projevy paranoii(mysli si,ze ho chci dat zavrit).Nyni probihal soud o svereni syna do me pece,kde me krive narkl,ze za jeho psychicke problemy muzu ja.Je momentalne v PN,kontakt byl minimalni,spise mi vyvolaval hodiny a resil se mnou jeho deprese.Uz jsem nemela silu a tak jsem mu vysvetlila,ze je nemocny à ze mu uz nemuzu pomoci.Samozrejme se vse obratilo proti me.Mam nejakou moznost jak se branit prosim?Dekuji Vam za odpoved.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Bránit se kde ? U soudu jsi měla doložit, nebo tvůj právník, že jeho tvrzení je nepravdivé a dokázat že lže.
Proti pomluvám však neni žádná rozumná obrana. Jedině ignorovat a nevšímat si toho.

Další odpovědi:

Stříbrný

Trochu si to s dovolením zkrátím: Takže je to blázen, který se léčí a řekl o vás u soudu, že za jeho psychické problémy můžete vy.

Pro trestné činy křivého obvinění nebo pomluvy nikdo vašeho ex neodstíhá, s tím bych nepočítal. Nejspíš ani v civilním sporu nic nevysoudíte. Pokud nepříchází v úvahu nějaké rozumné usmíření po ukončení vztahu, nepomůže ignorace, a expřítel vás bude dále obtěžovat tak, že by mohlo jít třeba o tzv. stalking nebo dokonce nebezpečné vyhrožování, kontaktujte policii.

Zlatý

Hmmm...
Hledáš (zase) nějakou inspiraci pro článek ´ze života našich čtenářek´???
:-O
Ani se mi nechce věřit, že by baby byly tak ´blbé´, jak líčíš...

Stříbrný

On před soudem musí svá tvrzení dokázat. Ty nemusíš dělat nic.

Bronzový

vy si naozaj myslíte, žeby súd dal človeku s takými problémami do starostlivosti dieťa? to je váš ex niečí syn?

alebo aj vy máte nejaké vážne problémy, a neviete, ako na súd zapôsobia?

ak ste slušná osoba, stačí mať slušného právnika.....

p.s.kvôli vám problémy určite nemá.....tieto veci sú vrodené a stresom sa len spúšťajú.....keby nemal vás a dieťa, mal by stres v práci, s rodičmi....proste by sa raz zrútil tak či tak

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.