Jak se branit proti krivemu obvineni?

Dobry den.Mam 3 mesicniho syna.S expritelem jsem se rozesla jiz v tehotenstvi,kdy me citove vydiral svymi hysterickymi zachvaty zarlivosti,leci se na psychiatrii,deprese a projevy paranoii(mysli si,ze ho chci dat zavrit).Nyni probihal soud o svereni syna do me pece,kde me krive narkl,ze za jeho psychicke problemy muzu ja.Je momentalne v PN,kontakt byl minimalni,spise mi vyvolaval hodiny a resil se mnou jeho deprese.Uz jsem nemela silu a tak jsem mu vysvetlila,ze je nemocny à ze mu uz nemuzu pomoci.Samozrejme se vse obratilo proti me.Mam nejakou moznost jak se branit prosim?Dekuji Vam za odpoved.

Nejlepší odpověď
Drap

Bránit se kde ? U soudu jsi měla doložit, nebo tvůj právník, že jeho tvrzení je nepravdivé a dokázat že lže.
Proti pomluvám však neni žádná rozumná obrana. Jedině ignorovat a nevšímat si toho.

Další odpovědi
klumprt

Trochu si to s dovolením zkrátím: Takže je to blázen, který se léčí a řekl o vás u soudu, že za jeho psychické problémy můžete vy.

Pro trestné činy křivého obvinění nebo pomluvy nikdo vašeho ex neodstíhá, s tím bych nepočítal. Nejspíš ani v civilním sporu nic nevysoudíte. Pokud nepříchází v úvahu nějaké rozumné usmíření po ukončení vztahu, nepomůže ignorace, a expřítel vás bude dále obtěžovat tak, že by mohlo jít třeba o tzv. stalking nebo dokonce nebezpečné vyhrožování, kontaktujte policii.

gecco

Hmmm…
Hledáš (zase) nějakou inspiraci pro článek ´ze života našich čtenářek´???
:-O
Ani se mi nechce věřit, že by baby byly tak ´blbé´, jak líčíš…

Emefej

On před soudem musí svá tvrzení dokázat. Ty nemusíš dělat nic.

Šidlo

vy si naozaj myslíte, žeby súd dal človeku s takými problémami do starostlivosti dieťa? to je váš ex niečí syn?

alebo aj vy máte nejaké vážne problémy, a neviete, ako na súd zapôsobia?

ak ste slušná osoba, stačí mať slušného právnika.....

p.s.kvôli vám problémy určite nemá.....tieto veci sú vrodené a stresom sa len spúšťajú.....keby nemal vás a dieťa, mal by stres v práci, s rodičmi…proste by sa raz zrútil tak či tak