Džanička

Olympijské kruhy

Každý kruh má jinou barvu,černý je prý afrika,zelený evropa,žlutý asie (teda jestli je to pravda),můžete mi napsat co která barva znamená?

Odpovědi
LuciJe

Není to tak zcela pravda. Níže vysvětlení z Wikipedie:

Pět kruhů představuje pět kontinentů spojených olympijskou myšlenkou, šest barev (včetně bílého podkladu) barvy všech národů světa. Existuje obecný názor, že kruhy představují jednotlivé kontinenty, ale není tomu tak. Baron de Coubertin vnímal kruhy a barvy jako dva nezávislé symboly a MOV výslovně uvádí, že žádný z kruhů nereprezentuje konkrétní kontinent.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­lympijsk%C3%A9_hry

mišulík

barvi pleti